Rapor: The Last of Us PS5 Remake ve TLOU 2 Director’s Cut sürümü yolda

Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, stüdyonun geliştirme aşamasında olan birden fazla oyun projesi olduğunu açıkladı. Gelen son raporlar, The Last of Us PS5 remake‘i ve The Last of Us Part 2 Director’s Cut sürümünün yolda olduğunu öne sürüyor.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson‘a göre The Last of Us Remake neredeyse bitti ve 2022’nin ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Daha önce PS4 için yenilenen oyunun bu kez PlayStation 5 için geliştirilme aşamasında olduğu belirtiliyor.

Daha önce projenin The Visual Arts Service Group tarafından ele alındığı ve stüdyonun Sony’ye sergilemek için bir prototip bile yaptığı bildirilmişti. Ancak Sony, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle projeyi Naughty Dog’a teslim etti. TVAS daha sonra, o sıralar gecikme yaşayan devam oyununa yardım etmekle görevlendirildi.

The Last of Us Part 2, Director’s Cut modasına uyabilir

The Last of Us Part II, Joel, Ellie

Henderson, Naughty Dog tarafından geliştirilen bir diğer projenin The Last of Us Part 2 Director’s Cut olduğunu öne sürdü. Stüdyoda devam eden üçüncü proje ise çok oyunculu The Last of Us projesi. Geliştirici, geçtiğimiz yıl oyunun varlığını doğruladı ancak resmi duyurudan önce proje üzerinde çalışmak için hayranlardan daha fazla zaman istedi.

Ghost of Tsushima ve Death Stranding gibi oyunlar 2021’de Director’s Cut sürümleriyle geri dönmüştü. Bu genişletilmiş sürümler, PS5 için geliştirilmiş grafikler sunarken, aynı zamanda ek hikaye içerikleri, yeni eşyalar, oynanış özellikleri ve daha fazlasını içeriyordu.

Naughty Dog şu sıralar Uncharted: Legacy of Thieves Collection‘ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Uncharted 4 ve Uncharted: The Lost Legacy oyunlarını içeren koleksiyon, 28 Ocak’ta PS5 için gelecek. PC sürümü daha sonraki bir tarihte yayınlanacak.

Son olarak Sony, CES 2022’de PS5 için geliştirilen PSVR 2 gözlüğünün özelliklerini resmi olarak açıkladı. Ayrıca ‘Sense’ kontrol cihazlarının ismini onayladı. Sanal gerçeklikte yeni nesil başlıyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.