The Last of Us Part II oyuncusu, Lev karakterinin geleceğini parlak görüyor

The Last Of Us Part II, hikayenin yanı sıra seriye dahil olan yeni karakterler açısından da beğeni topladı. Geçtiğimiz yıla damga vuran devam oyununda Lev karakterine hayat veren aktör Ian Alexander, serinin sonraki projelerine dahil edilmesi durumunda karakterin geleceğini çok parlak gördüğünü söyledi.

Oyunun yönetmeni Neil Druckmann, Alexander’ı ilk olarak Netflix dizisi The OA’da trans genç Buck Vu rolünde gördüğünü ve ondan etkilendiğini belirtmişti. Genç aktörün o sıralar bir menajeri yoktu ve Druckmann, endüstrideki bağlantılarını kullanarak zor da olsa Alexander ile iletişim kurdu. Ondan oyundan bazı erken sahnelerini içeren bir ses kaydı doldurmasını istedi ve sahnelerdeki performansını gördüğünde tereddüt etmeden rolü verdi.

Dikkat, yazının buradan sonrası SPOILER içerir!!!

Ian Alexander, Lev karakterinde hayatından çok fazla şey buldu

The Last of Us Part II

Alexander, Wired ile yapılan röportajda gerçek hayattaki deneyimlerinden ve bunların Lev olarak performansına nasıl yansıdığından bahsetti. Lev’in hikayesinde Alexander kendi hayatıyla pek çok paralellik gördüğünü belirtti. Dinî baskının hakim olduğu bir ailede yetişmesi, cinsel tercihi nedeniyle ebeveynleri tarafından reddedilmesi ve isyan ederek saçlarını kazıtması gibi…

Oyuncu, The Last of Us Part II’deki rolüyle ilgili olarak, “Sanırım Lev, ablası Yara’yı, annesini ve çocukluğundan geri kalanları böyle travmatik bir şekilde kaybetmesinin ardından çok daha fazlasını bulacaktır. Lev’in çok parlak bir geleceği olduğunu düşünüyorum.” dedi. Druckmann, Alexander’ın Lev’in geleceğine ilişkin vizyonuna katılsa da herhangi bir şeyi doğrulamaktan kaçındı.

Neil Druckmann serinin ve Lev karakterinin geleceğiyle ilgili olarak, “Gerçekten zaman ayırmak ve önümüzdeki üç, dört, hatta beş yıl boyunca bizim için neyin heyecan verici olacağını bulmak istiyoruz. Şu anda yaptığımız bu ve farklı fikirleri keşfetmeye çalıştığımız bir süreçteyiz. Lev, bu beyin fırtınalarının bazılarında yer aldı. Tüm söyleyebileceğim bu.” diyerek kapıyı açık bıraktı. Druckmann daha önce The Last of Us III‘ün hikaye taslağının tamamlandığını, ancak oyunun geliştirme sürecinin başlamadığını açıklamıştı.

The Last of Us Part II ucu açık bir sona sahipti ve muhtemelen Abby ile Lev‘i bir sonraki oyunda tekrar göreceğiz. İki karakter de oyuna çok iyi uyum sağladı ve oyuncuların beğenisini kazandı. Siz oyundaki yeni karakterlere ısınabildiniz mi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.