Rainbow Six Extraction, Siege’in oyuncu tabanını etkilemeyecek

Rainbow Six Extraction, kooperatif bir taktiksel nişancı oyunu olarak duyuruldu. Merakla beklenen oyun, seriye farklı bir tarz ve büyük ölçüde bağımsız bir oyun olarak gelecek. Ubisoft, yine de Extraction’ın Rainbow Six Siege oyuncu tabanını etkilemeyeceğini ve iki oyunun birbirinden çok farklı olduğunu açıkladı.

Rainbow Six Extraction; 1-3 oyunculu, bir FPS olarak piyasaya sürülecek. Bu kez, Rainbow Six operatörleri, oldukça ölümcül bir tehlike olan Arkealar‘a karşı birleşecek. Rainbow Six Siege, PvP mücadelesi ile öne çıkan bir oyun olmasına rağmen yeni oyun, karantina alanlarındaki saldırılara karşı iş birliği ve taktiksel bir yaklaşım ile kazanabileceğiniz bir mücadele sunacak. İki oyun da farklı tarzda bir deneyim vadediyor ve birbirlerine etki etmeyecek.

Rainbow Six Extraction kendine has zorluklarla farklı bir tempoda olacak

Rainbow Six Extraction

GameSpot’a konuşan Rainbow Six Extraction’ın yaratıcı yönetmeni Patrik Méthé, oyunun Siege ile farklı mücadeleler ve farklı tempolar sunduğunu, bunların her iki oyunu da tamamen farklı deneyimler haline getirdiğini savundu. Méthé, “Her ikisi de kendine has zorluklar ve farklı tempolar sunan çok farklı oyunlar. Bu nedenle bu konuda endişelenmenize gerek yok. Aslında tam tersi. Extraction’ın PvE olarak yaratıldı ve her iki taraftan da çok çeşitli oyunculara hitap edeceğinden eminiz.” dedi.

Méthé’ye göre Rainbow Six Extraction, maksimum tehdit düzeyinde oyuncuların Siege’de alıştıklarına eşit ve hatta daha yüksek oktanlı bir meydan okuma olacak. Extraction, Rainbow Six evrenine yeni başlayanlar için kendi sınırlarını zorlayabilecekleri ve görevleri başarmak için her oynadıklarında becerilerini ve yeteneklerini geliştirmek zorunda kalacakları keyifli bir taktiksel iş birliği deneyimi sunacak. Yani yeni oyunda oyuncular için iletişim ve ekip çalışması daha da önemli olacak.

Rainbow Six Extraction’da görevleri kendi başınıza üstlenebilecek veya Rainbow Exogenous Analysis and Containment Team (REACT) adlı Rainbow Six Operators ekibinin bir parçası olarak en fazla iki arkadaşınızla birlikte oynayabileceksiniz. Ash, Mira ve Thermite liderliğindeki görev, yeni ve tehlikeli bir Archæan tehdidini ortadan kaldırmak. Operatörler, ilk olarak New Mexico’da keşfedilen evrimleşmiş bir bu parazit formuyla mücadele edecek. Üstelik parazit, New York, San Francisco ve Alaska’ya da yayıldı. Oyun, ABD’nin dört bölgesi üzerine kurulmuş 12 haritada ilerledikçe, zorluk derecesi artan, rastgele oluşturulmuş zorluklar ve düşmanlarla karşı karşıya kalacak.

Rainbow Six Extraction, 16 Eylül‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Stadia ve Luna için piyasaya sürülecek. Oyunun sinematik fragmanına ve oynanış videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.