The Last of Us ve Red Dead Redemption 2’nin yıldız isimleri, Fort Solis adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Polonyalı bir web sitesi, The Last of Us serisinde Joel’i seslendiren Troy Baker ve Red Dead Redemption 2‘de Arthur Morgan’ı seslendiren Roger Clark’ın Fallen Leaf tarafından geliştirilen Fort Solis adlı yeni bir oyun üzerinde çalışıyor.

Clark, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabında kendisi ve Baker’ın hareket yakalama (mo-cap) kostümüyle yer aldığı bir fotoğraf yayınlamıştı. ResetEra‘da yayınlanan çeviriye göre, Fort Solis, Fallen Leaf’in Varşova, Polonya ve Liverpool, İngiltere stüdyolarında geliştiriliyor. Şu anda her iki bölgede oyun üzerinde çalışan toplam 20 geliştirici olduğu öne sürülüyor.

Gelen ilk bilgilere göre Fort Solis, üçüncü şahıs bakış açısına sahip bir oyun olacak. Hikaye, Jacek ve Jessica adlı iki kahramanın macerasına odaklanıyor. Yakındaki bir Mars araştırma tesisi yakınlarından gelen SOS sinyaline yanıt veren Jack, onu araştırmak için sahaya gidiyor. Sonrasında gelişen gerilim dolu olaylar ve üssü dünyadan koparan bir kum fırtınasıyla iç içe geçiyor.

Geliştirme bütçesinin 10 milyon PLN (yaklaşık 2.5 milyon dolar) olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca oyunun, 2023 yılının ilk çeyreğinde PC ve konsollarda piyasaya sürüleceği öne sürülüyor. Fallen Leaf’in bu yılın sonuna kadar Fort Solis’te önemli bir ilerleme kaydedeceği ve 2022’nin başlarında büyük yayıncılarla görüşmelere başlayacağı da iddia ediliyor. Görünüşe göre stüdyo, Sony, Microsoft ve Epic Games gibi şirketlerle görüşmeyi planlıyor.

Makaleye göre Fallen Leaf’in kurucu ortağı James Tinsdale, Fort Solis’in grafikler, karakter modelleri, animasyonlar ve ortamlarıyla birinci kalite bir oyun olacağını belirtti. Oyunda ışın izleme veya hareket eşleştirme sistemi de dahil olmak üzere Unreal 5 motorunun sunduğu en son teknolojiler kullanılıyor. Tinsdale, oyuncular için bir video oyunundan çok Netflix dizisine benzer bir gösteri sunmak istediklerini söylüyor.

Fort Solis hakkında daha fazla detay geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Oyuncu kadrosundaki isimler, kaliteli bir oyunun yolda olduğuna işaret ediyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.