Elden Ring’in oynanabilir beş karakter sınıfı açıklandı

Elden Ring için oynanabilir beş karakter sınıfı, 12-14 Kasım tarihlerindeki kapalı ağ testi öncesinde açıklandı. Oyuncular, Lands Between dünyasını Warrior, Enchanted Knight, Prophet, Champion ve Bloody Wolf olarak keşfedecek.

Resmi Elden Ring Twitter hesabı, sınıf isimlerini ve karakterlerin görünümünü paylaştı. Lansmanda daha fazla sınıf olup olmadığı konusunda bir açıklama yapılmadı ve sınıfların hiçbiri için daha fazla ayrıntı verilmedi. Ancak sınıflar, oyun tarzınıza göre seçebileceğiniz çeşitliliğe sahip gibi görünüyor.

Listeye bakıldığında, daha önceki FromSoftware oyunlarından geri dönen tek sınıfın Warrior olduğu görülüyor. Diğerleri ise yeni sınıflar veya eskilerin varyasyonları olabilir. Eski oyunlara bakacak olursak, Dark Souls’un 10 sınıfa, Dark Souls 2’nin 8 sınıfa, Dark Souls 3’ün 10 sınıfa ve Bloodborne’un 9 başlangıç sınıfı/kökeni vardı. Sekiro: Shadows Die Twice‘ın karakter oluşturma seçeneği ve sınıf sistemi yoktu.

Elden Ring için yapılması planlanan kapalı ağ testi, 12-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Kayıtlar ay başında sona ermişti. Öte yandan oyunun 20 dakikalık kapsamlı oynanış görüntüleri de yayınlandı. Eğer kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz.

Aksiyon RPG oyunu, Lands Between adı verilen dünyada sürgün olan bir Tarnished’ın hikayesini konu alacak. Oyunda, dünyayı savaşa yıkıma sürükleyen bir savaşın ardından geri çağırılarak Elden Ring’in gücünü kullanıp bir Elden Lord olma yolunda ilerleyeceğiz.

Elden Ring, 25 Şubat 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun fiyat ve sürüm bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.