The Rogue Prince of Persia duyuruldu: Dead Cells stüdyosu geliştiriyor

Dead Cells geliştiricisi Evil Empire, The Rogue Prince of Persia adlı yeni oyununu duyurdu. Ubisoft’un popüler serisi, roguelite türüyle bir araya geliyor.

Triple-i Initiative etkinliğinde duyurulan 2D aksiyon platform oyunu, 14 Mayıs 2024’te Steam Erken Erişimiyle piyasaya sürülecek. Yayınlanan tanıtım fragmanı oynanış görüntülerine de yer veriyor.

The Rogue Prince of Persia, aksiyon dolu roguelite deneyimiyle ölüme meydan okuyacağınız platformlar ve akrobatik bir dövüş deneyimi vadediyor.

Oyunda Pers İmparatorluğu’nun hayat dolu bir yorumunu keşfederken karanlık şaman büyüleriyle yozlaşmış Hun ordusuna karşı savaşan Prens’e yol göstermeli ve kraliyet ailesinde yerinizi edinmelisiniz.

Tekrar tekrar girdiğiniz dövüşlerde bulmaca parçalarını bir araya getirecek ve yeni alanlar keşfedeceksiniz. Doğrusal olmayan bir hikaye akışında rengarenk karakterlerle tanışacaksınız.

The Rogue Prince of Persia, platform ile dövüş arasında kusursuzca geçiş yapma imkanı, akrobatik hareketler serinin ikonik duvardan koşma hareketi, yeni silahlar ve madalyonlar, ikincil silahlar ve daha fazlasını vadediyor.

The Rogue Prince of Persia, roguelite, aksiyon, platform, oyun

Yeni silahlarla madalyonların kilidini açarken, her ölümle daha da güçlenmek için hatalarınızdan ders çıkarmalısınız. Prosedürel olarak üretilen her bir seviyede yeni mücadelelerle karşılaşacaksınız. Yani iki oyun, asla aynı olmayacak.

Geliştiriciler, Erken Erişim sürecinin ardından oyunun mümkün olan en iyi sürümünü üretmeyi ve sürekli güncellemelerle daha fazla hikâye örgüsü, seviye, düşman, silah ve çok daha fazlasını eklemeyi hedefliyor.

Oyunun konsol sürümlerine dair bir duyuru yapılmadı ancak herhangi bir güncelleme gelirse sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.