Yeni God of War oyunu, Santa Monica Studio’nun iş ilanlarında göründü

Sony’nin Santa Monica stüdyosu çok sayıda iş ilanı verdi ve bunlardan bazıları yeni bir God of War oyununa işaret ediyor.

İş tanımlarının çoğu, pozisyonların henüz duyurulmamış bir proje üzerinde çalışmak için olduğunu belirtiyor. Bazı adaylardan son God of War oyunlarına aşina olması bekleniyor.

Santa Monica Studio şu anda birden fazla proje için işe alım yapıyor gibi görünüyor. Ancak ilanlardan ikisinde Kratos ve Atreus’un İskandinav macerası, adayları ilgilendiriyor.

Kıdemli Savaş Tasarımcısı (Kahraman) ve Kıdemli Teknik Savaş Tasarımcısı pozisyonları, God of War (2018) ve God of War Ragnarok’taki (2022) savaş tasarımı seçimlerine, sistemlerine, mekaniklerine ve düşmanlara aşina olmayı gerektiriyor.

God of War, Kratos, üçleme

İlk God of War üçlemesinin remaster sürümü gündem olmuştu

Hayranlar tamamen yeni bir oyun umut etse de, 2023’ün sonunda God of War’un ilk üçlemesinin PS5 remaster’ına dair söylentiler ortaya çıktı. Ancak stüdyo spekülasyonlar hakkında yorum yapmayı reddetti.

İlanlar da nasıl bir projenin yolda olduğuna dair daha fazla detay vermiyor. Devam oyunu veya remaster için uygun gereksinimler olsa da, Ragnarok’tan sonraki maceraya yönelik olması daha sağlam bir ihtimal gibi görünüyor.

Santa Monica Studio tarafından ilana verilen 24 pozisyonun %75’i özellikle “heyecan verici yeni bir proje” veya “yeni, henüz duyurulmamış bir oyun”dan bahsediyor. Bunların odağında Kreatif yönetmen Cory Barlog’un dahil olduğu bilim kurgu RPG oyunu olabilir.

Barlog geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, erken geliştirme aşamasındaki bazı şeylerin oldukça iyi bir şekilde bir araya geldiğini belirtmişti. Görünüşe göre yeni oyunu sorunsuz ilerliyor.

Santa Monica Studio’nun projelerine dair daha fazlasını öğrenirsek sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.