The Witcher 3 Wild Hunt’ın yeni nesil özellikleri detaylandırıldı: İşte ilk fragman

CD Projekt Red, The Witcher 3: Wild Hunt’ın yeni nesil sürümlerinin özelliklerini paylaştı. Oynanış görüntülerini içeren ilk fragman da yayınladı.

The Witcher 3’ün geliştirilmiş PS5, Xbox Series X/S ve PC sürümleri, 14 Aralık’ta yayınlanacak. Büyük güncelleme, yükseltilmiş görseller, yepyeni görevler, fotoğraf modu, çapraz platform desteği ve daha fazlasıyla gelecek.

Yeni nesil The Witcher 3: Wild Hunt’ın ilk fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Görüntüler oynanışı ve sinematik sahneleri bir araya getiriyor.

The Witcher 3, PS5 ve Xbox Series X/S’e yeni grafik modları getirecek

CD Projekt Red, konsollarda performans ve kaliteye odaklanan yeni grafik ayarlarının ekleneceğini açıkladı. Oyunda farklı çözünürlüklerde 30 veya 60 fps arasında seçim yapabileceksiniz.

PS5 ve Xbox Series X, ray tracing (ışın izleme), ambient occlusion gibi yeni grafik özellikleri sunacak. Bunlar, Xbox Series S’e gelmeyecek ancak yine 30 fps ve 60 fps seçenekleri olacak.

The Witcher 3

Ek olarak The Witcher 3, PS5’te DualSense özelliklerini destekleyecek. Ayrıca L2 ile radyal menüyü açıp sağ taraftaki ön yüz tuşlarıyla anında istediğiniz işareti seçebileceksiniz. Böylece savaşlarda işaretler arasında daha seri geçiş yapabileceksiniz.

PC tarafında yine ışın izleme özelliğinin yanı sıra daha kapsamlı özelleştirme seçenekleri ve fotoğraf modu var. Daha sinematik bir oyun deneyimi için yeni bir kamera açısı da eklenecek. Bu, Geralt’ı yan tarafa doğru alarak biraz daha yakınlaşıyor.

The Witcher 3, açık dünya

Mini harita da dinamik hale getirildi. Dünyayı at sırtında keşfederken veya savaşırken ekrandaki görevler ve hedefler artık kaybolacak. Yine de bunlar tek tuşla tekrar açılabilecek ve Geralt’ın Kıta’yı keşfederken kaybolmasını önleyecek.

The Witcher 3, yeni nesil versiyonda çapraz ilerleme desteği de sunacak. Böylece kayıtlarınızı PS5, Xbox Series X/S ve PC arasında paylaşabileceksiniz.

The Witcher 3, Geralt, Netflix

Netflix dizisinden esinlenen yeni DLC

The Witcher 3, Netflix’in The Witcher dizisine dayanan kozmetik odaklı bir DLC de alacak. Böylece Henry Cavill’in iki farklı Geralt zırhını giyebileceksiniz.

Kozmetikler arasına Geralt’ın arkadaşı Dandelion için de alternatif bir kıyafet eklendi. Aynı şekilde ozan Jaskier de dizi versiyonuna benzeyecek. Nilfgaard askerleri için yeni zırh ve yeni “Ebedi Ateşin Gölgesinde” görevi de pakette olacak.

Erişilebilirlik tarafında, sol çubuğa otomatik sprint özelliği atanabilecek. Böylece Geralt, ek bir tuşa gerek kalmadan sadece koşacak. Ayrıca alt yazıların boyutu da değiştirilebilecek.

Son olarak, oynanış ve sinematik sahnelerdeki birçok hata düzeltildi, modellemeler iyileştirildi ve performans geliştirildi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.