The Witcher 3 geliştiricisi CD Projekt RED, yeni bir açık dünya oyunu için iş ilanı verdi

The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’nin geliştiricisi CD Projekt RED, yeni bir açık dünya oyunu için işe alım yapıyor. Stüdyo, GameJobs.co‘da verdiği ilanda Polonya’da bulunan ana ofisinde çalışacak bir açık dünya tasarımcısı arıyor.

Açık dünya tasarımcısı, oyunun dünyasını, oyuncuların karşılaşacağı topluluklar ve etkinliklerden oluşan inandırıcı ve heyecan verici içeriklerle doldurmak üzere görevlendirilecek. İş ilanı, CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesinden sonra geliştirmeyi planladığı bildirilen The Witcher serisindeki bir sonraki oyun için verilmiş olabilir.

CDPR’den yeni bir The Witcher oyunu gelebilir

The Witcher 3, Geralt, Ciri

CD Projekt RED, Mart ayında stüdyonun iş akışını aynı anda iki seri geliştirebilecek şekilde düzenleyeceğini ve bunlardan birinin muhtemelen The Witcher olacağını duyurdu. Geliştirici, daha önce The Witcher 3’ün Geralt’ın hikayesini sonlandırdığını doğrulamıştı. Bu nedenle yeni The Witcher oyunu Ciri‘ye veya tamamen yeni bir karaktere odaklanabilir.

Diğer olasılıklar arasında, yeni bir IP veya yeni bir uyarlama da var. Verilen iş ilanı, aynı zamanda bir süre sonra yayınlanması beklenen Cyberpunk 2077 genişlemeleri için de olabilir. Şimdilik tahmin yürütmek zor ancak stüdyonun heyecan verici bir proje üzerinde çalıştığı kesin. Umarız Cyberpunk 2077’de yapılan hataları bir sonraki oyunda yapmazlar.

CD Projekt RED, The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’nin PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yeni nesil sürümlerin yıl sonuna kadar piyasaya sürülmesi planlansa da, 2022 yılına ertelenebileceği açıklanmıştı. Geliştiricinin yeni projesi hakkındaki detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.