Tribes of Midgard geliştiricileri, başarılarını 40 bin ağaç dikerek kutluyor

Tribes of Midgard, piyasaya sürüldükten bu yana 250 binden fazla indirildi. Geliştirici Norsfell ve yayıncı Gearbox Publishing, oyunun başarısını kutlayarak 40 bin ağaç dikmek için kar amacı gütmeyen bir kuruluşla iş birliği yaptığını duyurdu.

İkili, yaptığı bir basın açıklamasında, aksiyon-RPG oyununun 27 Temmuz’da yayınlanmasında sonraki üç gün içinde 100 bin eş zamanlı izleyiciyle Twitch’te en çok izlenen dokuzuncu oyun olduğunu belirtti. Ayrıca oyuncular, Viking temalı dünyasında dolaşan 40 binden fazla Jötnar (Jötunn adlı dev grubu) yendi.

Norsfell ve Gearbox, merkezi ABD’nin Vermont eyaletindeki kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan One Tree Planted ile bir ortaklık kurarak, oyuncuların yendiği her düşman grubu için ağaç dikecek. Tribes of Midgard ekibinin hayırsever çabası, oyun geliştiricileri veya yayıncılarının son dönemde sıklıkla yaptığı bağışlara bir yenisini eklemiş oldu.

Tribes of Midgard, oyuncuların Ragnarök sırasında devlerin yaklaşan istilasına karşı verdikleri mücadeleyi konu alan yeni bir oyun. Oyunda karanlık yaratıklarla, gizli tanrılarla ve ortaya çıkarılacak bolca malzemeyle dolu dünyalarda geçen, Tanrıları diğer Diyarlardan koruyan son kale Yggdrasil Tohumu‘nu barındıran köyde yaşayan bir Viking savaşçısını kontrol ediyorsunuz.

Devler, Midgard’ı yok etmek ve dünyanın sonunu getirecek kehaneti gerçekleştirmek için köye yaklaşıyor. Benzersiz karakter sınıflarının yanı sıra kişiselleştirilebilir zırh ve silahlarla çeşitli güçlerinizi kullanarak, düşmanlarınıza kötü sürprizler yapmak için akıllıca köy savunmaları hazırlamalısınız. Ragnarök ile savaşmak için zorlu, rastgele oluşturulmuş toprakları öğrenirken yeni silahlar üretmek için vahşi doğayı dolaşıp tehlikeli zindanları keşfetmelisiniz.

Tribes of Midgard, 29 Temmuz’da bazı oynanış dengelemeleri sunan küçük bir güncelleme aldı. Oyundaki hataları gidermek ve kalite iyileştirmeleri sunmak için yayınlanan güncellemenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.