PlayStation mimarı Mark Cerny, evindeki PS5 konsolu için SSD seçimini açıkladı

PlayStation 5 için SSD depolama genişletme özelliği beta olarak açıldı ve önde gelen donanım üreticileri konsolla uyumlu SSD seçeneklerini ortaya koymaya başladı. PlayStation sistem mimarı Mark Cerny, PS5 depolama alanını genişletmek için tercihini Western Digital‘dan yana kullandı.

Mark Cerny, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda konsolun SSD depolama alanını artırmak için favorisinin Western Digital’ın WD_BLACK SN850 NVMe olduğunu ortaya koydu. Cerny, “Çok aktif iki oyunculu PS5 evimize çözümümüz mü? 7000MB/sn için birkaç harika seçenekten biri, paramı buna vermemle sonuçlandı. TATLI OLACAK!!!” dedi. Fena bir seçim olduğu söylenemez ancak Sony onaylı Seagate FireCuda 530 da olabilirdi.

PS5 sistem mimarı, Sony’nin tavsiyesiyle uyumlu şekilde yaklaşık 20 dolar daha pahalı olan soğutuculu modeli seçti. WD_BLACK SN850 NVMe SSD, 7000 MB/sn‘ye kadar okuma ve 5300 MB/sn‘ye kadar yazma hızlarına ulaşarak PS5’in dahili SSD’sine harika bir alternatif olarak öne çıkıyor.

WD_BLACK SN850 modelinin teknik özellikleri:

  • Üst düzey oyun için optimize edilmiş yeni nesil PCIe Gen4 teknolojisi. WD_BLACK SN850 NVMe SSD ile hızın bir sonraki evrimine hazırlanın.
  • Sorunsuz, hızlı tepki veren ve güçlü bir oyun deneyimi için 1.000.000 IOPS ile daha hızlı olmanızı sağlayan, 7000/5300MB/s’ye varan akılalmaz yüksek okuma/yazma hızları.
  • En sevdiğiniz oyunlarınızı saklamak için 2 TB’a kadar kapasite.
  • Şık soğutucu modeli, performansın sınırlarını zorlamak için termal daralmayı en aza indirir.
  • İnce, hafif ve kompakt M.2 2280 form faktörü ile tasarlandı.
  • Boyutlar (U x G x Y) 3.15″ x 0.92″ x 0.35″
  • Performansı profesyonel düzeyde sürdüren güvenilirliği ve dayanıklılığı sağlamak için Western Digital 3D NAND ile tasarlandı ve üretildi.

Seagate FireCuda 530 ve Western Digital BLACK SN850’nin yanı sıra Gigabyte, AORUS Gen4 7000s SSD‘si ile rekabete katıldı. Sony’nin PS5 için önerilen SSD gereksinimlerini açıkladı. Böylece oyuncular fiyat ve performans olarak kendilerine hitap eden modeli alıp konsollarında kullanabilecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.