Tüm Overwatch 2 kahramanları 10. sezondan itibaren ücretsiz oluyor

Blizzard Entertainment, topluluktan gelen eleştirilerin ardından Overwatch 2 kahramanlarını herkes için ücretsiz hale getireceğini duyurdu.

Takım tabanlı nişancı oyununun oynaması ücretsiz modele geçişi, yeni kahramanları bir ödeme veya ilerleme gereksiniminin arkasına kilitleyen tartışmalı bir sistemle geldi.

Premium Battle Pass için ödeme yapanlar yeni kahramanlara anında erişebiliyorken, diğerleri ücretsiz Battle Pass üzerinden ilerlemek zorunda kalıyordu ki çoğu kişi bunun eziyet olduğunu düşünüyordu.

Overwatch 2, çıktığı günden beri tartışmalı ödeme sistemi ve yerine getirilmeyen vaatler nedeniyle eleştiriliyordu. Sonunda oyuncuları dinlemeye karar verdiler.

Overwatch 2

Overwatch 2, yeni sezondan itibaren politikasını değiştiriyor

Blizzard, sistemin pek de istenildiği gibi çalışmadığını itiraf etti. Çünkü yeni kahramanların kilidini anında açanlar, oyunda ustalaşmak için daha fazla zaman kazandı ve rekabet avantajı elde etti.

Neyse ki, Nisan ayında başlayacak olan 10. Sezondan itibaren bu durum değişecek. Oyuncular, yeni kahraman Venture dahil olmak üzere daha oyuna önce gelmiş tüm karakterlere ücretsiz erişim elde edecek.

Blizzard, yeni oyuncuların kahramanların kilidini açmak için yine de ilk kullanıcı deneyimini tamamlamaları gerektiğini söylüyor. Sadece orijinal Overwatch kadrosundaki kahramanların kilidi açıldığında, tüm Overwatch 2 kahramanları da sunulacak.

Overwatch 2, Mythic

Yeni sezondan itibaren daha önce ücretli battle pass aracılığıyla yayınlanan Mythic kozmetikleri de doğrudan satın alınabilecek. Mythic Shop’un fiyatlandırma ve diğer özellikleri yakında açıklanacak:

“Mythic Shop, Premium Battle Pass’te ilerledikçe geçmiş ve mevcut sezonluk Mythic kahraman görünümlerini almanıza tanıyacak. Her Mythic görünümün ne kadarını tamamlamak istediğinize siz karar vereceksiniz. Örneğin, bir görünümün tüm renk veya model varyasyonlarının kilidini tamamen açmak istemiyorsanız ilerlemenizi diğer Mythic kahraman görünümlerine doğru genişletebilirsiniz.”

Overwatch 2

Ayrıca Overwatch 2 oyuncuları, battle pass’teki ücretsiz ve premium yollar aracılığıyla oyunun premium para birimi olan Overwatch Coins kazanabilecekler. Sezon başına 540-600 coin kazanılabilecek.

Daha önce bu coinler sadece haftalık mücadeleleri tamamlayarak kazanılabiliyordu ancak Blizzard, bu zorlukların artık oyunculara Battle Pass XP’si kazandıracağını söylüyor.

Son olarak, 10. Sezon yeni oyun modu Clash ve yeni harita Hanaoka’yı sınırlı süreli deneme olarak alacak. Clash modu bu yıl içinde iki haritayla tam olarak oyuna eklenecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.