Koei Tecmo, Rise of the Ronin için 5 milyon satış hedefi belirledi

Sony ve Team Ninja’nın Ghost of Tsushima ve Sekiro karışımı aksiyon RPG’si Rise of the Ronin, Cuma günü PS5’e özel olarak piyasaya sürülüyor.

Geliştirici Team Ninja’nın ana şirketi Koei Tecmo, yönetim planının bir parçası olarak yayınladığı yeni bir rapora göre oyunun orta vadede 5 milyon kopya satmasını hedefliyor.

Koei Tecmo, raporun öncelikli hedeflerinin yer aldığı başlığın altında “5 milyon paket oyun (yeni IP)” ifadesine yer veriyor. Açıkça Rise of the Ronin’den bahsedilmese de şirketin tanıma uyan tek oyunu bu.

Rise of the Ronin, uçuş

PS5’e özel Rise of the Ronin, beklentileri karşılayabilir mi?

Günümüzde popüler AAA oyunlar 10 milyonlarca kopya satabiliyor ancak 5 milyon, Team Ninja için iddialı bir rakam. Ancak tanıtımlara bakılırsa Rise of the Ronin de iddialı görünüyor.

Stüdyonun önceki oyunu Wo Long: Fallen Dynasty, Nisan 2023 itibarıyla yaklaşık 1 milyon adet sattı. Nioh serisi, 5 milyondan fazla satarken, Ninja Gaiden serisinin satışları ise 6.8 milyonu aştı.

Yani imkansız olmasa da Rise of the Ronin’den 5 milyonu yakalamak stüdyo için olağanüstü bir başarı olacak. Yine de bu Koei Tecmo’nun samuray temalı aksiyon oyununa fazlasıyla güvendiğini gösteriyor.

Rise of the Ronin

Oyunun arkasında Sony’nin olması satışların beklentileri aşmasında önemli bir etken olabilir. Belki, Arrowhead Game Studios’un hit oyunu Helldivers 2 gibi sürpriz bir çıkış daha görebiliriz.

Rise of the Ronin’in PC’ye gelmemesi ve tek platforma odaklanması önemli bir eksi. Öte yandan PlayStation oyuncularının hikaye odaklı oyunlara olan tutkusuyla yeni bir başarı hikayesi yazılabilir. Benim umudum var!

Rise of the Ronin

Şimdiye kadar gördüklerimize bakılırsa göz alıcı grafiklere ve tatmin edici oynanış mekaniklerine sahip bir oyun yolda. Elbette tanıtımlar yanıltıcı olabilir ancak gerçeği öğrenmek için çok fazla beklemeyeceğiz.

Rise of the Ronin, 22 Mart’ta PS5’e özel olarak çıkacak. Önyükleme süreci başladı. Feodal Japonya’da geçen açık dünya oyununun dosya boyutu yaklaşık 100 GB olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.