Stardew Valley, Steam’de en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısını yükseltti

Stardew Valley, dün 1.6 güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte Steam’de eş zamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekora ulaştı.

En yüksek eş zamanlı oyuncu rekoru, Stardew Valley’in Şubat 2016’daki çıkışından sekiz yıl sonra geldi. SteamDB verilerine göre birkaç saat önce 147.612 oyuncu aynı anda oyunda yer aldı.

Önceki rekor, Ocak 2021’de 94.479 oyuncu olarak belirlenmişti. Çiftlik hayatı simülasyonu, son yükselişle birlikte platformda en çok oynanan ilk 10 oyun arasına yerleşmeyi başardı.

Şu anda 120 binin üzerinde oyuncuyla Rainbow Six Siege, Rust, Pallworld, Baldur’s Gate 3 ve Call of Duty gibi popüler oyunların önünde yer alıyor.

Stardew Valley

Stardew Valley 1.6 güncellemesi yeniliklerle geldi

Stardew Valley’in yeni 1.6 güncellemesi çıtayı yükseltmede etkili oldu. Oyunun 8. yıl dönümünü kutlayan yeni yama birçok yenilikle geldi.

Oyuncular, yeni festivaller, yeni bir çiftlik türü, PC’de 8 oyuncuya kadar kooperatif oyun desteği, yeni eşyalar, kıyafetler, diyaloglar ve daha fazlasına kavuştu.

Stardew Valley, ücretsiz güncellemeyi şu anda yalnızca PC’de sundu. PC Game Pass kullanıcıları güncellemeyi çok yakında alacak. Daha sonrasında konsollara da gelecek.

Geliştirici Eric “ConcernedApe” Barone şu sıralar perili bir şatoda çikolata fabrikası işletebileceğimiz bir sonraki oyunu Haunted Chocolatier üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Barone daha önce 1.6 güncellemesi için yeni oyunu duraklatmıştı. Kaçıranlar, oynanış görüntülerini içeren ilk duyuru fragmanını buradan izleyebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.