Ubisoft, Rainbow Six Siege için devam oyunu düşünmüyor

Ubisoft, canlı hizmet oyunu Rainbow Six Siege için devam oyunu bekleyenlere yönelik bir açıklama yaptı. Yaratıcı yönetmen Leroy Athanassof’a göre gelecekte bir devam oyunu gelebilir anca ekip, şu anda değişiklikleri mevcut oyunda aşamalı bir şekilde uygulamak istiyor.

Rainbow Six Siege, beş yıllık ömrü boyunca sayısız güncelleme, yeni karakterler, oynanış dengelemeleri ve haritalar aldı. İlk olarak PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen birinci şahıs nişancı oyunu, kısa süre önce PS5 ve Xbox Series X/S güncellemelerinin yanı sıra PC’de çapraz platform desteği aldı. Bu da oyunun uzun bir süre daha yoluna devam edeceğini gösteriyor.

Rainbow Six Siege topluluğunun yeni oyuna ihtiyacı yok

Rainbow Six Siege

Ubisoft, yönetmenin açıklamasına paralel şekilde Rainbow Six Siege’in sürekli olarak değişiklikler yapılan gelişmekte olan bir oyun olduğunu belirtiyor. Athanassof, topluluğun yeni bir oyuna ihtiyacı olmadığını çünkü ekibin oyunda sürekli yenilikler sunarak topluluğu korumak istediğini belirtiyor.

Yönetmen, Reddit üzerinden yaptığı soru-cevap etkinliğinde devam oyunuyla ilgili olarak, “Siege 2, yeni bir oyun, yeni bir ortam, muhtemelen yeni bir envanter ve belki de yeni bir geliştirme ekibi anlamına gelir. Bunun topluluk için gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Oyuna yaptığınız yatırımı önemsiyoruz, yenisine geçmek istemiyoruz. Bunun yerine, mevcut ‘evinizi’ daha da iyi hale getirerek yatırımınızı korumak ve değerini artırmak istiyoruz. Eski evinizi güncel, parlak ve çekici hale getirmek için tadilat yapmak gibi.” dedi.

Sizce Rainbow Six Siege için devam oyunu gelmeli mi? Yoksa güncellemeler ve yeni içerikler yeterli oluyor mu? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.