Splitgate’in çıkış tarihi, sancılı açık beta sürecinin ardından ertelendi

Splitgate, yaklaşık 2 milyon oyuncunun açık beta sunucularını zorlaması ve ekibi sunucu kapasitesini artırmak için önlemler almaya zorlamasının ardından ertelendi. Oyunun önemli bir grafik revizyonu içeren iyileştirme döneminin ardından yarın piyasaya sürülmesi bekleniyordu.

Portal nişancı oyunu geçtiğimiz haftalarda konsolda açık betaya girdi. PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC oyuncuları çapraz platform desteğiyle birlikte oynayabiliyordu. Ancak Splitgate ekibi, geçen hafta Twitter aracılığıyla sunucu kapasitesinin dolması nedeniyle beta sürecini durdurduğunu açıkladı. 1047 Games’in dört mühendisten oluşan küçük ekibi, eş zamanlı oyuncu sayısını yükseltmek için çabalıyor.

Splitgate, Ağustos ayında gelecek

Splitgate

Sonuç olarak 1047 Games, Splitgate’in çıkış tarihini Ağustos ayına ertelemeye karar verdi. Geliştirici, henüz net bir tarih vermekten kaçınıyor ve oyunun için açık beta aşaması, sorunların çözülmesinin ardından devam edecek.

1047 Games CEO’su Ian Proulx, “Ekibimiz, Splitgate topluluğunun gösterdiği inanılmaz ilgi karşısında şaşkına döndü. Sunuculara erişmeye çalışan oyunculardaki hızlı ve ani artışla birlikte, bu çılgın büyüme düzeyiyle birlikte gelen sayısız teknik sorunu çözmemiz gerekiyor. Yüksek kaliteli bir oyun ve deneyim sağlamak için çok çalıştık ve en büyük çabamız, tüm topluluğa hizmet etmek için yeterli kapasiteye sahip olmak.” dedi.

Erteleme haberi, Splitgate’i dört gözle bekleyenler için üzücü olsa da, ekibin sorunsuz bir deneyim sunmaya çabalaması doğru bir karar. Öte yandan 1047 Games, sunucu sorunları konusunda yardımcı olması için çeşitli yatırımcılardan 10 milyon dolarlık ek fon aldığını da duyurdu. Süreç şu anda sancılı geçiyor olsa da, Splitgate kesinlikle gelecek vadeden bir oyun olduğunu gösterdi.

Splitgate, yoluna bir süre daha açık beta sürümüyle devam edecek. Portal ve nişancı türünü bir araya getiren oyun, ilerleyen zamanlarda üç yeni harita, kişiselleştirilebilir öğeler ve görünümler de dahil olmak üzere hayranların ilgisini çekecek lansman içerikleri alacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.