Ubisoft, Splinter Cell markasını güncelleyerek geri dönüşün sinyallerini verdi

Ubisoft’un yeni bir Splinter Cell oyunu üzerinde çalıştığına dair söylentiler son zamanlarda arttı. Şirket, her ne kadar iddialara yanıt vermese de, Splinter Cell ticari markasını güncelleyerek geri dönüşün sinyallarini verdi.

Yayıncı daha önce Mayıs 2017’de Splinter Cell oyunları için bir ticari marka başvurusunda bulunmuştu. Ancak geçtiğimiz hafta, markanın tanımını biraz değiştiren yeni bir ticari marka uygulaması yapıldı. Marka kapsamından “çevrimiçi bilgisayar oyunu sağlama” ve “etkileşimli çok oyunculu bilgisayar oyunları” terimleri kaldırıldı.

Genel olarak bakıldığında marka üzerinde çok fazla değişiklik yapılmadı. Yine de güncelleme yapılması, Ubisoft’un bir şeyler planladığının göstergesi. Son birkaç ayda ortaya çıkan raporlar, yayıncının yeni bir Splinter Cell oyununa yeşil ışık yaktığını öne sürüyordu.

Splinter Cell, Ubisoft

Kaynaklar, şimdiye kadar taktiksel nişancı serisinin bir sonraki oyununun Hitman tarzı oynanış özellikleriyle test edildiğini ve Halo Infinite tarzı bir açık dünyaya sahip olacağını belirtti. İddialara göre Ubisoft, seriyi mobil ve sanal gerçeklik projeleriyle geri getirme çabaları nedeniyle hüsrana uğrayan hayranları yatıştırmayı umuyor.

Splinter Cell’in kahramanı Sam Fisher, Ubisoft’un diğer Tom Clancy oyunlarında küçük rollerle karşımıza çıksa da, hayranlar, kahramanın artık kendi sahnesinde oynamasını istiyor. Serinin en son oyunu Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve oyuncular yıllardır beklenti içinde.

Ubisoft’un planlarını bilen iki kaynak, VGC‘ye yeni Splinter Cell’in Montreal dışındaki bir stüdyo tarafından geliştirildiğini söylese de, proje üzerinde hangi stüdyoların çalıştığı belli değil. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.