Yeni Splinter Cell oyunu, Halo Infinite benzeri bir açık dünyaya sahip olacak

Ubisoft’un yeni bir Splinter Cell oyunu üzerinde çalıştığı uzun zamandır konuşuluyor. Gelen yeni bir rapor, üçüncü şahıs taktiksel nişancı serisinin bir sonraki oyununun Halo Infinite tarzı bir açık dünyaya sahip olacağını öne sürüyor.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, yeni Splinter Cell’in Assassin’s Creed oyunlarına göre daha fazla gizlilik içereceğini belirtti. Ayrıca oyunun açık dünyasının Halo Infinite ile benzer olacağını iddia etti. Halo ve Assassin’s Creed karışımı bir oyun kulağa hoş geliyor.

Henderson’a göre yeni Splinter Cell şu anda geliştirme sürecinin erken aşamalarında. Bu nedenle uzunca bir süre hakkında resmi duyuru veya açıklama gelmeyecektir. Ubisoft, ağzını sıkı tutmayı başarsa da, oyunun varlığı birçok sızıntı ve kaynak tarafından doğrulandı.

GamesBeat muhabiri Jeff Grubb da yeni Splinter Cell’in varlığını doğruladı. Grubb, Ubisoft’un 12-15 Haziran arasında gerçekleşen E3 2021’den haftalar önce Hitman benzeri bileşenler içeren Splinter Cell tarzı bir oyunu test ettiğini öne sürmüştü. Hitman benzetmesi, oyunun gizlilik odaklı olacağını gösteriyor ve Henderson’un verdiği bilgilerle örtüşüyor.

Splinter Cell’in kahramanı Sam Fisher, Ubisoft’un diğer Tom Clancy oyunlarına küçük rollerle karşımıza çıksa da, hayranlar kahramanın artık kendi sahnesinde oynamasını istiyor. Serinin en son oyunu Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve oyuncular yıllardır beklenti içinde.

Yeni Splinter Cell oyunuyla ilgili herhangi bir haber ve duyuru geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.