Üç Battlefield oyunu PS3 ve Xbox 360 mağazalarından kaldırılıyor

PS3 ve Xbox 360’ın Kasım ayına kadar üç çok oyunculu Battlefield oyununa veda edecek. Oyuncuların çevrimiçi kupaları ve başarıları toplamak için dört ayı kaldı.

Fişi çekilecek oyunlar, hâlâ hatrı sayılır bir oyuncu tabanına sahip olan Battlefield 3, 4 ve Hardline olacak. EA, oyunların satıştan kaldırılacağı ve çevrimiçi desteğin sonlandırılacağı tarihleri açıkladı.

Yayıncı, oyunların PS3 ve Xbox 360 sürümlerinin 31 Temmuz 2024 tarihinde mağazalardan kaldırılacağını duyurdu. Bu tarihten sonra oyunları ve DLC içeriklerini satın alamayacaksınız.

Üç oyunun çevrimiçi hizmetleri ise 7 Kasım 2024’te sona erecek. Çevrimiçi modlar kapansa da, tek oyunculu bileşenleri oynamaya devam edebileceksiniz.

Battlefield 4

Kapanışlar sadece eski konsolları kapsıyor. Battlefield 3, PC’de sorunsuz bir şekilde oynanabilecek. Battlefield 4 ve Battlefield Hardline da PS4, Xbox One ve PC’de yola devam edecek.

Bu arada EA’in fişi çekilecek oyunları listelediği sayfada FIFA 22 de yer alıyor. Futbol oyununun çevrimiçi hizmetleri ve bileşenleri 4 Kasım 2024’te tüm platformlarda sona erecek.

EA, Battlefield üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Şu anda seri tarihinin en büyük geliştirici ekibi iş başında ancak yeni oyuna dair tüm detaylar perde arkasında.

Şu anda DICE, Criterion, Motive ve Ripple Effect gibi EA stüdyoları birbiriyle bağlantılı Battlefied deneyimleri üzerinde birlikte çalışıyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Activision’ın Call of Duty serisi her sene yeni bir oyunla dolu dizgin ilerlerken, EA oyunlar arasında uzun aralar vermeye devam ediyor. Bir sonraki Battlefield’ı merakla bekliyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.