Ghost of Tsushima, Sony’nin PC’de en iyi çıkış yapan 4. oyunu oldu

PlayStation’ın sevilen oyunlarından Ghost of Tsushima Yönetmenin Sürümü sonunda PC oyuncularıyla buluştu. Samuray destanı, Steam’de hızlı bir başlangıç yaptı.

SteamDB verilerine göre aksiyon macera oyunu, Perşembe günü piyasaya sürüldüğünden bu yana 61.453 eş zamanlı oyuncuya ulaştı. Böylece Sony’nin PC’de en iyi çıkış yapan 4. oyunu olmayı başardı.

Ghost of Tsushima, tıpkı Helldivers 2 gibi PSN zorunluluğu nedeniyle tartışmalı bir çıkış yaptı. Legends modunda hesap bağlama zorunlu ve oyun, PSN desteği olmayan ülkelerde erişime kapandı.

Ghost of Tsushima, PC

Ghost of Tsushima, PSN sorunlarına rağmen hızlı başladı

Ghost of Tsushima, şu anda 170 ülkede satışta olmamasına rağmen çok iyi bir başlangıç yaptı. Önünde Helldivers 2, God of War ve Marvel’s Spider-Man Remastered yer alıyor.

Arkasında Horizon Zero Dawn, Horizon Forbidden West ve The Last of Us Part 1, Spider-Man: Miles Morales, Returnal ve Uncharted: Legacy of Thieves Collection gibi büyük oyunlar var.

PlayStation’ın Steam platformunda en çok oynanan oyunları şöyle:

  1. Helldivers 2 (458.709)
  2. God of War (73.529)
  3. Marvel’s Spider-Man Remastered (66.436)
  4. Ghost of Tsushima Director’s Cut (59.244)
  5. Horizon Zero Dawn Complete Edition (56.557)
  6. Horizon Forbidden West Complete Edition (56.557)
  7. The Last of Us Part I (36.496)
  8. Days Gone (27.450)
  9. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (13.539)
  10. Uncharted: Legacy of Thieves Collection (10.851)
Ghost of Tsushima

Sucker Punch Productions ve Nixxes tarafından PC’ye taşınan oyun Epic Games Store’da da satışa çıktı. Platformun verileri elimizde olmasa da kendi ölçeğinde benzer bir çizgide ilerliyordur.

İlk olarak 2020’de PS4’e özel olarak yayınlanan ve platformda en popüler oyunlardan biri olan Ghost of Tsushima, PC’de de büyük beğeni topladı. Steam incelemeleri “Çok Olumlu” ilerliyor.

Aksiyon macera oyunu, samuray Jin Sakai’nin Tsuşima adasını Moğol işgalcilerden kurtarma yolundaki mücadelesini konu alıyor.

Ghost of Tsushima, Moğol Japon, savaş

Ada, Moğol taarruzuyla yangın yerine dönerken yürekli samuray, klanının hayatta kalan son üyesi olarak halkını korumak ve yurdunu geri almak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır.

Bugüne dek savaşta ona yol göstermiş samuray töresini bir kenara atıp kendine yeni bir yol, Hayalet’in Yolu’nu çiziyor ve Tsuşima’nın özgürlüğü için benzeri görülmemiş bir kurtuluş mücadelesi başlatıyor.

Ghost of Tsushima Yönetmenin Sürümü’nün PC’de sunduğu özelliklere, yeniliklere ve oyunun sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.