Warner Bros. dövüş oyunu Multiversus hakkında yeni bilgiler açığa çıktı

Geçtiğimiz hafta Warner Bros. karakterlerinin yer aldığı Super Smash Bros. tarzı bir dövüş oyununun geliştirildiği ortaya çıkmıştı. Multiverse olarak adlandırılan oyunun varlığını doğrulayan tasarım belgeleri internette sızdırıldı.

Multiversus, büyük ölçüde Super Smash Bros.‘tan ilham alıyor. Görünüşe göre Warner Bros., türün son dönemdeki popülaritesinden yararlanıp daha fazla platforma taşımayı planlıyor. Şirketin portföyünde birçok popüler karakter var ve oyunu hayran kitleleri için çekici kılabilir.

Tasarım belgelerine bakılırsa, Multiversus, can çubuğu yerine Super Smash Bros.’un Knockback mekaniğine benzeyen bir yüzde sistemine sahip olacak. Aşağıdaki dökümanda göreceğiniz üzere kahramanın altında yer alan sayılar darbe aldıkça artıyor ve yükseldikçe ne kadar uzağa fırlatılacağını gösteriyor. Ayrıca arka planda Smash tarzı sahneler de olacak.

Eğer görüntüleyemiyorsanız, sızdırılan tasarım belgelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha önce ortaya çıkan görsellerde Shaggy, Steven, Batman, Harley Quinn, Finn ve Jake, Superman, Wonder Woman, Gandalf, Rick, Bugs Bunny, Tom ve Jerry gibi karakterler vardı. Ayrıca Fred Flinstone, Johnny Bravo Harry Potter ve Ron gibi karakterlerin de olacağı öne sürülmüştü.

Warner Bros. Multiversus hakkında ortaya çıkanlar bu kadarla da sınırlı değil. Resetera forumunda Sponge adlı bir kullanıcı oyun hakkında daha fazla bilgi açığa çıkardı. İşte merak edilen dövüş oyununun ve karakterlerin bazı özellikleri:

 • Finn, Coin Battle gibi oynuyor (Super Smash’ta kaynaklara ihtiyacı olan Steve gibi)
 • Shaggy, kelimenin tam anlamıyla Ultra Instinct Shaggy’ye dayanıyor.
 • Rick’in hareket setinde Morty yer almıyor.
 • Bugs’ın hareket setinde Big Chungus yer almıyor.
 • Steven Universe’den Garnet ve Game of Thrones’dan Arya da var (Bu karakterler, farklı test oyuncularının farklı kadrolara sahip olduğunu ortaya koyması açısından önemli.)
 • Bat Cave, Finn’s Treehouse ve Schwifty Planet sahneleri var. Birden fazla çeşitleri var ancak muhtemelen geliştiriciler, hangisini seçeceklerine karar vermek için test ediyor.
 • Alternatif görünümler kostümlü olacak. Oyun geliştirme aşamasında olduğundan, bazı karakterlerin birden fazla alternatifi var. Bazılarının ise hiç yok. Görünen alternatifler arasında Pickle Rick, OG Harley, Bizarro Superman, Cake (dişi kedi Jake), Pirate Tom & Jerry ve Gentleman Shaggy var.
 • Oyun, Super Smash Bros. gibi yüzde tabanlı.
 • Rick silahlarıyla öne çıkıyor ve portal silahını kullanarak dostlarının geçebileceği, ancak düşmanların geçemeyeceği portallar bırakıyor. Ayrıca karakterinizi orijinal bir karakterin çaresiz bebek versiyonuna dönüştüren bir alan saldırısına sahip.
 • Tom ve Jerry, Jerry’nin Luma olduğu, Rosalina & Luma’ya daha çok benziyor, ancak Jerry’nin zarar görmüyor. Tom’un tenis raketi salladığı ve Jerry’nin top olduğu bir saldırı gibi şeyler
 • Orijinal karakterin adı “belki” Rein olabilir.

Warner Bros. karakterlerini karşı karşıya getirecek olan dövüş oyunu gerçek olacak gibi görünüyor. Görsellerden Multiversus’un 1v1 ve 2v2 savaşlara sahne olacağı anlaşılıyor. Gelişmeleri takip edeceğiz. Super Smash Bros. tarzı bir WB dövüş oyunu ilginizi çeker miydi? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.