Skyrim Anniversary Edition, balık tutma özelliği, yeni görevler ve daha fazlasıyla gelecek

Bethesda’nın yıllara meydan okuyan popüler RPG’si The Elder Scrolls V: Skyrim, Kasım ayında 10. yıl dönümünü kutlayacak. Yayıncı, Skyrim Anniversary Edition ile fantastik macerayı yeni nesil konsollara taşımaya hazırlanıyor. Oyunun bugüne kadarki en kapsamlı versiyonu olarak tanımlanan sürüm hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

Skyrim Anniversary Edition, Creation Club’dan çeşitli yeni etkinlikler getiren dört yeni içerik setiyle birlikte geliyor. Saints & Sinners, iki görevin yanı sıra daha fazla zırh seti, silah ve düşman içeriyor. Rare Curios, özel iksirler ve zehirler yapmak için malzemeler de dahil olmak üzere birçok yeni eşya sunuyor.

Tamriel diyarını daha da zorlaştıran Hayatta Kalma (Survival) modu da oyuncularla buluşacak. Bu modda, dondurucu soğukta doğaya ve diğer tehlikelere karşı hazırlanmanız gerekecek. Bir yandan haydutlar ve ejderhalarla savaşırken, diğer yandan hayatta kalmak için yiyecek bulmalısınız.

Son olarak Skyrim Anniversary Edition, deneyime Balıkçılık mekaniğini de ekliyor. Karakterinizin yemek için yakalayabileceği veya evinde sergileyebileceği 20’den fazla benzersiz balık olacak. Balıklar ayrıca evcil hayvan olarak akvaryuma da konabilecek.

Skyrim Special Edition’a sahip olanlar, tüm bu içerikleri oyuna ekleyebilmek için Anniversary yükseltmesini satın alabilecek. Öte yandan tüm içerikleri daha sonra açıklanacak fiyatlardan ayrı ayrı satın almayı da seçebilirler. Yakında oyunun PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinde yapılan yeni nesil optimizasyonlar hakkında daha fazlası paylaşılacak.

Skyrim her ne kadar kült bir oyuna dönüşse de, oyuncular şu anda heyecanla The Elder Scrolls VI‘yı bekliyor. Oyun henüz erken geliştirme aşamasında ve gelişi biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.