Sony, PS5 sahiplerine satın alma davetiyeleri gönderiyor

Sony, 23 Haziran Çarşamba günü PlayStation Direct web sitesi aracılığıyla çok sayıda PlayStation 5 konsolu satmayı planlıyor. Konsol satışa sunulmadan önce belirli PSN kullanıcılarına özel davetiyeler gönderildi. Ancak sorun şu ki, davetiye gönderilen kullanıcıların birçoğu zaten PS5 konsoluna sahip.

Sony tarafından e-posta aracılığıyla gönderilen davetiye ilk olarak Twitter’da Wario64 tarafından paylaşıldı. Kullanıcı, PlayStation Direct davetiyesini PS5 sahibi olmasına rağmen aldığını belirtti. Özel davetiye, alıcının PSN kimliğine bağlı olarak konsolu satın almak için kullanılabilen bir bağlantıyla birlikte geliyor ve başka kimse tarafından kullanılamıyor. Sony’nin davetiyeleri gönderdiği kişileri nasıl belirlediği bilinmiyor. Ancak şirket, PSN verilerine dayanarak adayların hangi konsolu kullandığını biliyor olmalı.

PlayStation Direct davetiyeleri, PS5 sahiplerine de gidiyor

Wario64’ün paylaşımına verilen yanıtlara bakılırsa, PlayStation Direct davetiyeleri birçok PlayStation 5 sahibine gitmiş. Kullanıcılardan biri, aylar önce bir davet aldığını, ilk e-postayı aldığında PS5’ini zaten sipariş ettiğini ve bugün aynı e-postayı tekrar aldığını belirtiyor. Bir diğer kullanıcı, üç adet PS5 konsoluna sahip olmasına rağmen bir davetiye aldığını söylüyor. Üçüncü bir kullanıcı, geçen yılki davetle bir PS5 Dijital Sürüm satın aldığını ve aynı davetiyenin tekrar geldiğini öne sürüyor.

Sony’nin konsola sahip olan kullanıcılara davetiye göndermesinin altındaki amaç bilinmiyor. Ancak birçok insan hâlâ PS5’e erişemiyorken, şirketin böyle bir hamle yapması anlamsız görünüyor. Belki de karaborsacılığın önüne geçip sadece gerçek kullanıcılar aracılığıyla satış yapmak istiyor olabilir. PS5, pandemi sürecinde yaşanan tedarik sorunları nedeniyle sınırlı sayıda üretiliyor ve stoklara girdiği anda bitiyor.

Konsol devinin kullanıcılara doğrudan satış yaptığı resmi sitesi PlayStation Direct şu anda ülkemizde aktif değil ancak ABD’de yaşayanlar, davetiye aldılarsa fırsatı değerlendirebilirler. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın! PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının teknik özelliklerine buradan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.