Helldivers 2 sunucularının oyuncu kapasitesi 700.000’e çıkarıldı

Helldivers 2 oyuncuları, sunucuların yetersiz kalması nedeniyle bağlantı sorunları yaşıyor. Geliştirici Arrowhead Game Studios oyuncu sınırını artırdığını duyurdu.

Stüdyonun CEO’su Johan Pilestedt, X hesabından yaptığı paylaşımda eş zamanlı kullanıcı (CCU) sınırının 700.000 oyuncuya çıkarıldığını ancak bu sınıra da ulaşılmasını beklediğini açıkladı.

Pilestedt, “Maksimum CCU sınırını 700.000’e güncelledik. Maalesef CCU’nun bu seviyeye de ulaşmasını bekliyoruz. Bekleme sürelerinin çok daha katlanılabilir olacağına inanıyoruz. Yarın hafta sonu için son kez bazı iyileştirmeler yapacağız.” dedi.

Helldivers 2 başarılı yükselişini sürdürüyor

Helldivers 2 yaklaşık 8 yıl süren uzun bir geliştirme sürecinin ardından geçtiğimiz haftalarda çıktı. Takım tabanlı nişancı oyunu, ilk günden itibaren oyunculardan yoğun ilgi gördü.

SteamDB verilerine göre şu anda Steam’deki en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısı 458.709 olarak görünüyor. Üstelik bu rakama saatler önce ulaşıldı ve hafta sonu boyunca çıta daha da yukarı çekilebilir.

Oyun konsolda PS5’e özel olarak çıktı ancak Sony’nin platformundaki istatistikler bilinmiyor. Yine de 700 binlik sunucu kapasitesini zorlayacaksa en yüksek 200-250 bin dolaylarında olabilir.

Helldivers 2

PlayStation tarafından yayınlanan Helldivers 2, konsol devinin PC’ye taşıdığı en başarılı oyun ünvanını devraldı. Bu yükselişin tesadüf veya hype olduğunu düşünmesem de, nereye kadar gideceğini merak ediyorum.

Bu arada Arrowhead Game Studios, oyunun yakaladığı başarıyı PvP moduyla değerlendirmeyi düşünmüyor. Pilestedt, oyuna ‘asla’ bir PvP modu gelmeyeceğini açıkça belirtti. Öte yandan stüdyo, stüdyonun içerik planlarını hızlandırmak ve güçlendirmek için işe alımlar yapıyor.

Aramızda Helldivers 2 oynayanlar var mı? Sizce oyun bu kadar yoğun ilgiyi hakediyor mu? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.