Gearbox, yeni Brothers in Arms oyunu üzerinde çalışmaya devam ediyor

Gearbox Software’in CEO’su Randy Pitchford, stüdyonun hâlâ yeni Brothers in Arms oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı. Söz konusu yeni oyunun, ilk olarak 2015 yılında dillendirilen projeyle aynı olup olmadığı belli değil.

Pitchford, Nisan ayında İnteraktif Sanatlar ve Bilimler Akademisi’nin (AIAS) bir podcast’i sırasında Insomniac Games’in CEO’su Ted Price ile yaptığı konuşma sırasında haberi verdi. Ancak bu podcast, sadece birkaç gün önce AIAS tarafından YouTube‘a yüklendi ve serinin bir sonraki oyunu üzerinde çalışmaların devam ettiği aylar sonra ortaya çıktı.

Gearbox, yeni Brothers in Arms’ı gelişimi ilerleyene kadar duyurmayacak

Brothers in Arms: Road to Hill 30

Gearbox CEO’su, geliştirme sürecinin dönüm noktasına ulaşana kadar hayranların Brothers in Arms’ın yeni oyunu hakkında hiçbir şey duymayacaklarını açıkça belirtti. Pitchford, “Beta olana kadar Borderlands 3‘ü bile duyurmadım. Bir başka Brothers in Arms oyunu üzerinde çalışıyoruz ama gerçekleşene kadar bir bok söylemeyeceğim. Bu seriyi gerçekten seven hayranlarımız var ama onlar acı çekmek zorunda kalacaklar.” dedi.

Serinin son oyunu 2008 yılında çıkan Brothers in Arms: Hell’s Highway olmuştu. Ardından Gearbox ve Ubisoft, E3 2011’de PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için duyurulan ve daha sonra iptal edilen Brothers in Arms: Furious 4‘ü tanıtmıştı. Bu oyun üzerindeki çalışmaların çoğu, ücretsiz nişancı oyunu Battleborn‘a aktarılmıştı. Ne yazık ki 2016 yılında piyasaya sürülen Battleborn, bekleneni veremedi ve geçtiğimiz Şubat ayında sunucuları kapatıldı.

Son olarak Pitchford, 2015 yılında Gearbox’ın yeni ve özgün bir Brothers in Arms oyunu üzerinde çalıştığını söyledi ancak o zamandan beri oyun hakkında hiçbir şey duymadık. Şimdilerde üzerinde çalışılan oyunun, aynı oyun mu yoksa tamamen yeni bir proje mi olduğu henüz belli değil.

Taktiksel nişancı serisi, uzun bir ara vermesine rağmen hâlâ ölmedi. Stüdyonun çalışmaları arasında bir TV dizisi de var. Brothers in Arms’ın yeni oyunu ve diğer projeleri için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

1 yorum
  1. Burak diyor

    Bu oyunun mobil platforma gelme ihtimali varmı ?

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.