Yeni Call of Duty oyununun kod adı Slipstream olabilir

Call of Duty serisinin bir sonraki oyunu henüz resmi olarak tanıtılmadı, ancak kod adı “Slipstream” olabilir. Yeni oyunun kod adı, Activision Blizzard’ın çevrimiçi mağazası Battle.net’te yapılan güncellemeleri ve yüklemeleri izleyen bir site olan blizztrack.com’da keşfedildi.

Twitter kullanıcısı Helba, Slipstream logolarının yanı sıra yeni Call of Duty oyunu ile ilgili olduğu düşünülen dosyaların ekran görüntüsünü de paylaştı. Activision Blizzard, oyunun Sledgehammer Games liderliğinde geliştirilmekte olduğunu doğrularken, adını, çıkış tarihini ve diğer detayları açıklamadı. Sledgehammer, Modern Warfare ve Black Ops Cold War’un geliştirilmesine yardımcı oldu ve WWII’ye öncülük etti. Serinin bir sonraki oyunu, ücretsiz battle royale Warzone ile de entegre olacak.

Call of Duty 2021 yakında kapalı alfaya geçebilir

Helba ayrıca Battle.net dosyalarında bulunan bazı metinlere dayanarak bir sonraki Call of Duty’nin yakında bir kapalı alfa sürümüne sahip olabileceğini belirtti. Bu yılın başlarında, Call of Duty 2021’in Vanguard olarak adlandırılacağı ve II. Dünya Savaşı temalı olacağı öne sürülüyordu. Vanguard oyunun resmi adı, Slipstream ise muhtemelen oyunu gizlice test etmek veya oyunun resmi adının sızdırılmasını önlemek için kullanılan bir kod adı olabilir.

Tüm bunların yanı sıra oyunun Modern Warfare ve Warzone için kullanılan IW8 motorunu kullanacağı da bildirildi. Black Ops Cold War kendi motorunu kullansa da battle royale oyunu Warzone, Cold War motoruna geçiş yapmadı. Bu nedenle Activision Blizzard ilerleyen tüm oyunlarda aynı motor üzerinden daha tümleşik bir deneyimine sahip olmaya çalışıyor olabilir.

Yeni Call of Duty hakkında tüm bilinenler şimdilik bu kadar. Activision Blizzard, Black Ops Cold War‘u geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarında duyurdu ve 13 Kasım’da piyasaya sürdü. Serinin bir sonraki oyunu büyük olasılıkla önümüzdeki aylarda duyurulacak. Gelecek haber ve duyuruları sizler için takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.