Yeni Crazy Taxi oyunu AAA kalitesinde olacak

Sega, klasik Crazy Taxi serisini yeniden canlandıracağını duyurmuştu. Yayıncı, merakla beklenen yeni oyunun AAA kalitesinde olacağını öne sürdü.

The Game Awards 2023 etkinliğinde, Crazy Taxi, Jet Set Radio, Shinobi, Golden Axe ve Streets of Rage gibi sevilen serilerin geri döneceği kısa bir tanıtım fragmanı eşliğinde duyurulmuştu.

O zamandan beri sessizliğini koruyan Sega, Japan Times tarafından yayınlanan bir makalede, Crazy Taxi’nin yeniden başlatılmasına değindi ve yeni oyunu AAA olarak nitelendirdi.

Crazy Taxi, Sega

Sega’nın Sapporo şehrindeki destek stüdyosunu yöneten Takaya Segawa, üzerinde çalıştıkları projelere dair şunları söyledi:

“Phantasy Star Online 2: New Genesis ve Hatsune Miku: Colourful Stage gibi oyunlardan biz sorumluyuz! Tokyo’daki ve yurtdışındaki üslerle işbirliği içinde. Ayrıca Crazy Taxi de dahil olmak üzere AAA oyunlarının geliştirilmesine de dahil oluyoruz. Şu anda stüdyo tarafından bağımsız olarak geliştirilen herhangi bir oyunumuz yok ancak gelecekte bunu yapmayı planlıyoruz.”

Crazy Taxi, Sega

Crazy Taxi ilk olarak 1999 yılında atari salonlarında ortaya çıktı ve bir yıl sonra Dreamcast konsoluna geldi. Seride yolcuları varış noktalarına ulaştırmak için şehirde hızla ilerleyen ve yol boyunca puan kazanmaya çalışan bir taksi şoförünü oynuyorsunuz.

Serinin AAA kalitesinde bir oyunla yeniden başlatılması, eski mütevazı arcade oyunlarından daha fazlasını göreceğimize işaret ediyor. Sega henüz bir çıkış tarihi veya platform bile duyurmadı.

Oyun devinin Super Game girişimiyle geri dönecek klasik oyunlarını kısa görüntülerle sergilediği fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.