Yeni Layers of Fear oyunundan ilk fragman geldi: Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor

Bloober Team, yeni Layers of Fear oyununu duyurdu. Geliştirici, Tokyo Game Show sırasında yeni proje için bir tanıtım fragmanı yayınladı. Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, 2022 yılında oyuncularla buluşacak. Stüdyo, seriye bu yıl piyasaya sürülen The Medium ile ara vermişti.

Layers of Fear, geçmişinin travma ve halüsinasyonlarıyla mücadele ederken başyapıtını tamamlamaya çalışan bir ressamın hikayesini anlattı. Layers of Fear 2 ise devam oyunu olarak farklı bir yön aldı ve bir okyanus gemisinde film çeken kötü niyetli bir yönetmenin insafına kalmış bir Hollywood aktörüne odaklandı.

Yeni oyunun ismi açıklanmasa da, serinin ilk oyunuyla bağlantısı var gibi görünüyor. TGS 2021’de yayınlanan teaser niteliğindeki ilk fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni proje, ilk Layers of Fear oyununa geri dönüş olabilir

Yayınlanan fragman, ilk Layers of Fear oyundaki ressamın hikayesine geri döneceğimize işaret ediyor. Ancak yeni maceranın ilk oyunun doğrudan devamı mı yoksa bağımsız bir hikaye mi olacağı henüz belli değil. Belki de iki oyun arasında bağlantı kurulabilir.

Bloober Team CEO’su Piotr Babiebo, yeni oyunun duyurusuyla ilgili şunları söyledi:

“Layers of Fear bizim için çığır açan bir projeydi. Bloober Ekibinin yolunu açtı ve hızlı büyümemizi başlatarak anlatmak istediğimiz daha fazla hikaye keşfetmemizi sağladı. Bu dünyaya daha bilgili ve daha deneyimli olarak geri döndüğümüze gerçekten sevindim. Benim için bu duyuruyu Tokyo Games Show sırasında yapmamız önemli çünkü çoğumuz için Japonya psikolojik korku oyunlarının beşiği.”

Ekibin ayrıca biri yapım aşamasında, diğeri yapım öncesi olarak tanımlanan iki tane henüz duyurulmamış AAA oyunu var. Bloober Team’in Silent Hill serisine dahil olduğuna dair söylentiler, reddedilmişti. Öte yandan daha önce sızdırılan Black ve Dum Spiro projelerinin artık geliştirilmediğini doğruladılar.

Yeni Layers of Fear’ın 2022 yılında PS5, Xbox Series X/S ve PC için duyurulması bekleniyor. Psikolojik korku oyunu için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.