Battlefield 2042 hilecileri, uyarı verilmeden kalıcı olarak banlanacak

Battlefield 2042 açık betası önümüzdeki hafta başlayacak. DICE, deneme öncesinde hilecilerle nasıl başa çıkacağını açıkladı. Geliştirici, hile yapan hesapları tespit etmek için Easy-Anti Cheat sistemini kullanacağını ortaya koydu.

Hile yapanlar tespit edildiğinde, uyarı verilmeksizin tüm platformlarda Battlefield 2042’den kalıcı olarak banlanacak. Easy-Anti Cheat sistemi, EA’in Apex Legends ve Star Wars Squadrons gibi diğer oyunlarında da kullanılıyor. Ancak ekip yalnızca hile karşıtı sisteme güvenmeyecek.

Battlefield 2042 oyuncuları, kurallara uymayanları raporlayabilecek

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncuları, kuralları çiğnediklerini gördükleri hesapları oyun içinde veya EA Help aracılığıyla raporlayabilecek. Hilecileri raporlayanlara, DICE’ın raporu aldığı ve hile kullanan hesap hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı da bildirilecek. Ayrıca taciz olayları da rapor edilebilecek ve faillere geçici veya kalıcı yasaklar uygulanacak.

Herhangi bir olası hile vakası, hilecileri önlemek, tespit etmek ve cezalandırmak için görevlendirilmiş ekipler tarafından değerlendirilecek. Ekibin hileye tolerans göstermemesi nedeniyle herhangi bir uyarı veya geçici cezalar verilmeyecek. Hile yaptıkları tespit edilenler, oyunun çapraz platform özelliği nedeniyle oyunun tüm platformlarından kalıcı olarak banlanacak.

DICE, çok oyunculu modlardaki hilecileri önlemek için sıkı bir şekilde çalışacak. Battlefield 2042 çıktığında, üçüncü parti hile üreticilerine karşı koyacak ve oyunun herkes için adil olmasını sağlamak için savunma sistemleri sağlayacak. Easy-Anti Cheat sistemi, oyunun 6 Ekim’de başlayacak olan açık betasında da aktif edilecek ve lansman sonrasında da kullanılacak.

Battlefield 2042, 19 Kasım‘da PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Açık beta hakkındaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.