Yeni Marvel oyunu Marvel’s Midnight Suns, fragman eşliğinde duyuruldu

XCOM serisinin arkasındaki Firaxis Games’in bir sonraki oyunu, Marvel Comics evreninin karanlık bir köşesinde geçiyor. Marvel’s Midnight Suns adlı sıra tabanlı RPG oyunu, sevilen Marvel karakterini bir araya getiren etkileyici bir fragman eşliğinde duyuruldu.

Marvel’s Midnight Suns, daha önce herhangi bir Marvel hikayesinde bir araya gelmemiş kahramanları ve kötüleri bir araya getiriyor. Firaxis, Iron Man, Captain America, Captain Marvel, Doctor Strange, Blade, Nico Minoru, Magik, Ghost Rider (Robbie Reyes) ve Wolverine’in oynanabilir olacağını doğruladı. Avengers, X-Men, Runaways ve ötesinden seçilen toplam 13 müttefik kahraman da oyunda yer alacak.

Marvel’s Midnight Suns, 1992 yılında başlayan Rise of the Midnight Sons çizgi roman serisinden ilham alıyor. Dr. Strange, Frank Drake, Morbius, Jonny Blaze ve Blade gibi birbirinden farklı karakterler, Şeytanların Annesi Lilith‘in dünyayı ele geçirmesine engel olmak için bir araya geliyor. Marvel evreninin iyileri ve kötüleri Lilith’i yenmek için güçlerini birleştirecek.

Marvel’s Midnight Suns, Hunter karakterini tanıtacak

Marvel's Midnight Suns, Hunter

Aksiyon RPG oyunu, Marvel Comics ile ortaklaşa tasarlanan yeni Hunter karakterine odaklanıyor. The Hunter, hem görünüm hem de savaş yeteneği açısından son derece özelleştirilebilir olacak. Solomon, oyuncuların geniş bir yelpazede kullanabileceği 40’tan fazla farklı süper güç olduğunu söyledi. Oyun, XCOM’dan çok farklı olduğu için permadeath özelliğine sahip olmayacak. Aksine, düşmanlar bizden korkacak!

Oyuncular, The Hunter ve diğer üç süper kahramanla sıra tabanlı görevlere başlayacaklar. Kahramanların becerileri zamanla seviye atlayacak ve gelişecek. Görevler arasında oyuncular, Marvel Comics ile ortaklaşa tasarlanan tamamen yeni bir karargah alanı olan The Abbey‘i özgürce keşfedebilecek. Midnight Suns, oyuncuların üçüncü şahıs kamera açısıyla oynarken, diğer süper kahramanlarla ilişkilerini geliştirmesine de olanak tanıyacak.

Yayıncı 2K Games, Marvel’s Midnight Suns’ın, Mart 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC’ye geleceğini duyurdu. Oyunun heyecan verici duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.