Housemarque, Returnal’a daha fazla kayıt seçeneği getirebilir

Housemarque, Returnal 2.0 güncellemesiyle oyuncuların döngülerini duraklatmalarına ve ilerlemelerini kaybetmeden oyundan çıkmalarına olanak tanıyan Suspend Cycle adlı bir özellik sunmuştu. Geliştirici, oyuna campaign deneyimini kişiselleştiren daha fazla kayıt seçeneği ekleyebilir.

Edge dergisine konuşan stüdyonun oyun yönetmeni Harry Krueger ve marka yöneticisi Mikael Haveri, geliştiricilerin tek kullanımlık kayıt sistemine gelen olumlu geri bildirimlere yanıt olarak, oyuncuların roguelike deneyimlerini özelleştirmek için gelecekte bazı seçenekler yapılmasına izin verebileceğini belirtti.

Returnal’ın yeni kayıt sistemi, standart bir kayıt sistemi değil. Suspend Cycle, oyunu oynarken bırakmak istediğinizde tek seferlik bir kayıt almanıza izin veriyor. Ancak geri dönüp kayıt noktasından devam ettiğinizde, döngüyü tekrar kaydetmek isterseniz, bir dahaki sefere kaldığınız yeni noktadan devam etmek zorunda kalıyorsunuz.

Returnal oyuncuları, kayıt sisteminin açığını buldu

Returnal

Returnal 2.0 güncellemesinin ardından Suspend Cycle sisteminin açığı bulundu. Oyuncular, tek kullanımlık kayıt noktasını oluşturduktan sonra kayıtlarını buluta yükleyerek kalıcı olarak saklanmasını sağlayabiliyor. Ardından kaydı istedikleri zaman buluttan geri yükleyerek kaldıkları yerden sınırsız olarak devam edebiliyor.

Açığı kullanan oyuncular, Returnal’ı bu şekilde oynamaktan çok keyif aldıklarını sosyal medyada dile getirdi. Housemarque, şimdi geri bildirimleri duyduğunu belirterek ilerde daha fazla adım atabileceklerini söylüyor. Oyuna daha fazla kayıt özelliği gelirse sizlerle paylaşacağız.

Son olarak, Returnal için yeni içeriklerin yolda olabileceği tahmin ediliyor. PS5’e özel üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu, The Game Awards etkinliğinde sahne alabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.