God of War Ragnarok neden ertelendi? Kratos’u seslendiren isim açıkladı

God of War Ragnarok, başlangıçta 2021 yılı için planlanırken, PlayStation’a özel birçok oyun gibi önümüzdeki yıla ertelendi. God of War (2018) ve yakında çıkacak devam filminde Kratos’u seslendiren Christopher Judge, gecikmenin sebebini açıkladı.

Judge, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, God of War Ragnarok’un ertelenme sebebinin geçirdiği ameliyatlar olduğunu belirtti. Başarılı aktör, yürüyememesi nedeniyle sırtından, kalçasından ve dizinden ameliyat gördüğünü ve ekibin rehabilitasyon sürecini beklediğini söyledi.

Kratos’a hayat veren isim, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ragnarok benim yüzümden ertelendi. Ağustos 2019’da yürüyemedim. Sırt ameliyatı olmak zorunda kaldım, her iki kalça da değiştirildi ve diz ameliyatı oldum. Rehabilitasyon için beni de beklediler…” ifadelerine yer verdi.

Kratos’a hayat veren isim, ardından hayranlara gösterdikleri sabırdan ötürü teşekkür etti ve God of War ailesine sevgilerini gönderdi. Judge, “Tüm hayranlara teşekkür ederim. Sadece GofW için değil, tüm oyun topluluğuna. Tüm oyunlarımız, bu zor zamanlarda can simidi oldu. GofW aileme, hepsini ne kadar çok sevdiğimi söylemekten asla çekinmeyeceğim! Gülmeye, ağlamaya ve harika olmaya devam edeceğiz!” dedi.

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok’u ilk oyunun yönetmeni Cory Barlog yönetmiyor. Devam oyununda yönetmenlik koltuğunu Eric Williams devraldı. Sebep olarak, değişikliğin Santa Monica Studio’da bir gelenek olduğu öne sürüldü. Judge, yönetmen değişikliğinin ardından projeden ayrılmayı istediğini ancak Barlog’un endişelerini hafifleterek kendisini ikna ettiğini ekledi.

Serinin yeni oyunu, Kratos ve Atreus’un Kuzey topraklarındaki yolculuğunu sonlandıracak. Barlog, İskandinav destanının neden iki oyunda sona ereceğini açıklamıştı. 2018 yılında çıkan ilk oyunun başarılı yönetmeni, yeni bir oyun yapmanın kabaca 5 yıl sürdüğünü ve ekibin hikaye anlatmak için 15 yıl harcamak istemediğini belirtmişti.

God of War Ragnarok ilk olarak Eylül 2020’de düzenlenen PlayStation 5 Showcase etkinliğinde kısa bir teaser ile 2021 için duyuruldu. Ancak Sony, oyunseverlerin heyecanla beklediği devam oyununu 2022 yılına ertelemeye karar verdi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.