2K Games, FIFA oyunlarının lisansını almış olabilir

Take-Two Interactive’in yan kuruluşu 2K Games, FIFA futbol oyunlarının lisansını almış olabilir. Seri, Electronic Arts’ın ardından 2K ile devam edebilir.

Güvenilir bir kaynak, 2K’nın FIFA ile önceki yayıncı EA arasındaki anlaşmazlıktan faydalandığını ve rafa kaldırılan serininlisansını ele geçirdiğini ima eden şifreli bir tweet paylaştı.

Sızıntılar konusunda oldukça iyi bir geçmişe sahip olan Twitter kullanıcısı Kurakasis, 2002 FIFA World Cup oyununun görseliyle birlikte “2K2” mesajı verdi.

Eğer mesaj doğru anlaşıldıysa, önümüzdeki yıllarda FIFA serisinin geri döndüğünü görebiliriz. 2K, NBA ve WWE gibi popüler spor serilerine futbolu da ekleyebilir.

Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, 2022’de Take-Two hissedarları tarafından bu konuda sorguya çekilmiş ve yanıt olarak FIFA oyunlarıyla ilgili tartışmalara girmek istemediğini söylemişti.

Elbette şimdilik tüm bunları söylenti olarak almakta fayda var. Ancak 2K’nın son yıllarda gözden düşmeye başlayan spor kataloğunu futbol serisiyle güçlendirmesi mantıklı bir hamle olurdu.

FIFA 22

Electronic Arts artık kendi futbol markası EA Sports FC ile yoluna devam ediyor. Konami ise oynaması ücretsiz modele geçen eFootball (eski adıyla PES) ile rekabeti sürdürmeye çalışıyor.

Öte yandan Strikerz Inc., oynaması ücretsiz UFL ile futbol oyunlarına adil bir yaklaşım kazandırmaya çalışacak. Üstelik dünya yıldızı Cristiano Ronaldo oyuna 40 milyon dolar yatırım yapmıştı.

Ayrıca FIFA başkanı Gianni Infantino, yeni bir futbol oyunu serisi yapacaklarını ve bunun EA Sports FC’den üstün olacağını açıklamıştı. Belki de söz konusu oyun, 2K tarafından yapılabilir.

FIFA’nın dönüşüne dair herhangi bir hareketlilik olursa sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.