Helldivers 2 yaklaşık 8 yılda geliştirilmiş

Helldivers 2 geçen hafta PS5 ve PC için çıktı. Yoğun ilgi gören takım tabanlı nişancı oyunu, PlayStation’ın PC’de en iyi çıkış yapan oyunu oldu.

Geliştirici Arrowhead Game Studios’un CEO’su Johan Pilestedt, Helldivers 2’ye dair ilginç bir detay verdi. Pilestedt, oyunun yaklaşık 8 yıldır geliştirme aşamasında olduğunu açıkladı.

Yönetici, Twitter/X hesabından yaptığı paylaşımda, “Helldivers 2 nihayet çıktı. Hayatımın 7 yıl, 11 ay ve 26 gününü, çocukluğumdan beri en sevdiğim film ve kitaplardan oluşan bir komediye dönüşen bir oyun yapmaya harcadım. Totaliter bir askerin pelerinini omuzlama şakasına dahil olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Eğer Helldivers 2’nin 8 Şubat’taki çıkışından geriye doğru saydığını varsayarsak, oyunun geliştirme sürecinin 13 Şubat 2016’da başladığını söyleyebiliriz.

Yani stüdyo, yine PlayStation tarafından yayınlanan Helldivers’ı PC’ye taşıdıktan sadece iki ay sonra devam oyunu üzerinde çalışmaya başlamış.

Her ne kadar erken kalksalar da yol almaları epey zaman almış gibi görünüyor. Yine de ortaya çok daha başarılı bir devam oyun çıkarmış olmaları takdire şayan.

Helldivers 2

Helldivers 2 başarılı bir çıkış yaptı

Kooperatif üçüncü şahıs nişancı oyunu, çıktığı gün Steam’de hızlı bir başlangıç yaptı. Eş zamanlı oyuncu sayısıyla, yayıncı PlayStation’ın platformda en iyi çıkış yapan oyunu oldu.

Bu arada Arrowhead, oyunun PC sürümü için yeni bir yama yayınladı. Güncelleme, sunucu kapasitesi ve giriş sorunlarını gidermenin yanı sıra ilerleme ve görev ödüllerine yönelik düzeltmeyi hedefliyor.

Helldivers 2, geçtiğimiz günlerde 1 milyon satışa ulaştı. Bakalım lansmanda yakaladıları ivmeyi sürdürebilecekler mi?

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.