2K henüz duyurulmamış bir remake üzerinde çalışıyor

2K Games henüz duyurulmamış bir remake ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hangi oyunun döneceği henüz bilinmese de heyecan uyandıran bir haber oldu.

Bir 3D sanatçısının LinkedIn sayfasında yer alan bilgilere göre 2K, yenilenen Mafia serisinden dört yıl sonra bir sonraki remake projesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Geliştirici Şubat 2022’den beri, yeni Mafia oyunu, yeni BioShock oyunu, Supermassive Games’in iptal edilen Erebus kod adlı oyunu ve “henüz duyurulmamış bir remake” projesinde görev alıyor.

Sanatçı, söylentilerin fitilini ateşlemesinin ardından profilini kapattı. MP1st‘e göre bir 2K çalışanının talebi üzerine LinkedIn bağlantısı kaldırıldı.

BioShock, 2K, remake

2K hangi oyunu yeniden canlandıracak? Bazı tahminler var

Hayranlar BioShock, The Darkness ve Spec Ops: The Line gibi sevilen oyunlar üzerinden tahmin yapıyor. Ancak elimizde hangisi olabileceğine dair bir ipucu keşfedilmedi.

BioShock üçlemesinin remaster sürümünün yayınlanmasının üzerinden neredeyse 8 yıl geçti. İlk BioShock’un remake sürümüyle dönmesi için büyük bir istek var.

2K, hikaye anlatımıyla beğeni toplayan bir diğer kült klasiği Spec-Ops: The Line’ı da geri getirmeyi seçebilir. 2012 yapımı üçüncü şahıs nişancı oyunu bu yılın başlarında Steam’den kaldırılmıştı.

The Darkness ise 2007’de piyasaya sürülen ve 2012’de devam oyunu yayınlanan bir birinci şahıs nişancı oyunuydu. Seri uzun yıllardır uykuda ve belki de geri dönme zamanı yaklaşıyor.

Bu arada, BioShock’un yeni oyununu geliştiren Cloud Chamber, çalışmalarını hızlandırıyor. Stüdyo yakın zamanda onlarca pozisyon için iş ilanı verdi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.