Marvel’s Wolverine’in ortak yazarı Insomniac’tan CD Projekt Red’e geçti

Marvel’s Wolverine önemli bir ismini daha elden kaçırdı. PS5’e özel oyunun ortak yazarı Mary Kenney, Insomniac Games’ten ayrılıp CD Projekt Red’e geçtiğini duyurdu.

Wolverine’in hikayesine liderlik edenlerden biri olan Kenney, 5 yıldan fazla bir süredir Insomniac Games’te çalışıyordu. Bu süre zarfında Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Ratchet & Clank: Rift Apart’ta görev aldı.

Insomniac aylar önce sanat yönetmeni Aaron Habibipour’u da Polonyalı stüdyoya kaptırmıştı. Habibipour şu sıralar Cyberpunk 2077’nin Project Orion kod adlı devam oyunu üzerinde çalışıyor.

Merakla beklenen Marvel’s Wolverine uzun süredir geliştirilme aşamasında. Muhtemelen hikaye çizgisi ve senaryosu çoktan belirlendi. Yani ikilinin ayrılığı olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

Cyberpunk, The Witcher, CD Projekt

Kenney, LinkedIn hesabından yaptığı duyuruda, “Bugün CD Projekt RED’de kıdemli yazar olarak ilk günümdü. Projem hakkında daha fazla konuşmak için sabırsızlanıyorum, RPG’lere geri dönmekten heyecan duyuyorum.” dedi.

Paylaşıma hem Cyberpunk 2077 hem de The Witcher’ın yer aldığı bir görsel eşlik etti. Yazarın hangi oyun üzerinde çalıştığı belli değil ancak birden fazla projeye yardım edebilir gibi görünüyor.

Insomniac Games, Mayıs ayında Marvel’s Wolverine için tanıtım planı olmadığını belirtmişti. Son dönemde sıkça sızıntılara konu olan aksiyon macera oyununun çıkış tarihi henüz belli değil. Söylentiler, 2025 yılına işaret ediyor.

Spider-Man serisiyle aynı evrende geçen Wolverine oyunu, Eylül 2021’deki PlayStation Showcase etkinliğinde duyurulmuştu. O zamandan beri sessizlik sürüyor…

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.