Abandoned geliştiricisi Blue Box Game Studios, ölüm tehditleri aldıklarını açıkladı

Abandoned geliştiricisi Blue Box Game Studios, son birkaç aydır ölüm tehditlerini aldığını ve yetkililerin duruma müdahele ettiğini belirten bir bildiri yayınladı. Stüdyo, merakla beklenen korku oyununun tanıtım sürecini başarısız bir şekilde yönettiği için tepki toplamıştı.

Yaklaşık iki aydır ilk kez tweet atan Blue Box, tehditlerin “fiziksel” hale geldikçe son birkaç gün içinde kötüleştiğini belirtti. Sonuç olarak, stüdyonun çevresindeki diğer işletmeler ve bölge halkı da durumdan rahatsız olmaya başladı. Blue Box ayrıca ölüm tehditleri devam ederse daha fazla güvenlik personeli işe almayı planladığını söyledi.

Blue Box’ın Twitter hesabından yapılan açıklama:

Aşağıdaki mesaj bir şirket olarak değil, bir grup insanı temsilen ele alındı. Son birkaç gün zorlu geçti. Ölüm tehditleri internet ortamında artıyor ama ne yazık ki fiziksel olarak da artıyor ve bunun durması gerekiyor. Son birkaç aydır ölüm tehditleriyle uğraşıyoruz ve son birkaç gündür özellikle fiziksel olarak da uğraşıyoruz. Bu sadece bir ekip olarak bizi değil, çevremizdeki herkesi etkiliyor. Diğer işletmeler, aileler ve etrafımızdaki herkes. Güvenli bir ortamda çalışmak istiyoruz ve gelecekte açılacak iş fırsatlarıyla gelecekteki meslektaşlarımız için güvenli bir çalışma ortamı sunmak istiyoruz. Buna müsamaha göstermeyeceğiz ve yetkililere IP adresleri, günlükler ve kamera görüntüleri sağlayarak harekete geçeceğiz.

Yarattığımız olumsuz durumun tamamen farkındayız ve hayal kırıklığınızı gerçekten anlıyoruz. Ama anlamadığımız şey ölüm tehditleri. Abandoned’a gösterdiğiniz ilgiyi anlıyoruz ve minnettarız. Abandoned üzerinde çok çalışıyoruz. Web sitemizde takip edebileceğiniz düzenli bir blog başlatacağız ve Abandoned ilgili tüm haberleri Twitter hesabımızda yayınlayacağız. Ancak o zamana kadar tek istediğimiz, bize müsaade etmeniz ve Abandoned üzerinde çalışmamıza izin vermeniz. Lütfen.”

Blue Box, açıklamasında yarattığı olumsuz durumu kabul ettiğini ve oyuncuların hayal kırıklığını anladığını da sözlerine ekledi. Topluluk tepkisini göstermekte haksız sayılmaz, ancak ölüm tehditlerinin kesinlikle kabul edilemez. Stüdyonun kurucusu Hasan Kahraman, Ağustos ayında yaptığı açıklamada kendilerine dolandırıcı diyenlere içerlemişti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.