Rainbow Six Extraction’ın çıkış tarihi sonunda belli oldu

Ubisoft, Rainbow Six Extraction’ın çıkış tarihini web sitesindeki bir duyuruyla sessiz sedasız açıkladı. Daha önce iki kez ertelenen kooperatif PvE deneyimi, 20 Ocak 2022‘de piyasaya sürülecek.

Rainbow Six Extraction, geçtiğimiz yaz yapılan bir duyuruyla önümüzdeki yıla ertelenmişti. Ubisoft, o zamanlarda yayınladığı blog sayfasını güncelledi ve oyunun çıkış tarihini netleştirdi. Yayıncının yakında fragman eşliğinde daha kapsamlı bir duyuru yapması bekleniyor.

Oyunun başlangıçta 16 Eylül‘de piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak pandemi döneminin azizliğine uğrayarak ismi değişti ve bir diğer Ubisoft oyunu olan Riders Republic ile birlikte ertelendi. Ardından yayıncı, her iki oyunu da beklentileri karşılaması için gecikeceğini belirtmiş ve Rainbow Six serisinin yeni oyunu için Ocak 2022‘yi işaret etmişti.

Rainbow Six Extraction, taktiksel deneyimi PvE ile birleştiriyor

Rainbow Six Extraction

Rainbow Six Extraction, Rainbow Exogenous Analysis and Containment Team’in (REACT) kuruluşunda Ash, Mira ve Thermite’e katılan Rainbow Six Operatörlerinden oluşan bir ekip oluşturabileceğimiz bir en fazla üç oyunculu, kooperatif deneyim sunacak.

Extraction, Rainbow Six Siege’in taktiksel yönünü bu kez daha farklı bir deneyimle ileri taşıyor. Oyunda Kendine özel ekipmanları, silahları ve yetenekleri olan 18 Rainbow Six Operatör listesinden seçim yapacak ve ekibimizle birlikte Archæan’lar olarak bilinen uzaylı bir parazit tehdidiyle yüzleşeceğiz. Ayarlanabilir 4 zorluk seviyesinde, dereceli bir modda ve derin bir ilerleme sisteminde uzmanlık kazanacağız.

Oyunda yer alan 12 haritanın her birinde Archæan tehdidini ortadan kaldırmak için yeni stratejiler deneyecek ve farklı Operatör kombinasyonlarıyla savaşacağız. ABD’deki dört bölgede yer alan bu haritalar, REACT ekibimizi tetikte tutmak ve takım çalışmasını test etmek için rastgele oluşturulmuş zorluklar, çeşitli düşmanlar ve haritada ilerledikçe şiddetini artran istilalar içerecek.

Rainbow Six Extraction, 20 Ocak 2022’de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Stadia için gelecek. Serinin yeni oyununu merak ediyorsanız, sinematik ve oynanış görüntülerinin yer aldığı fragmanları buradan izleyebilirsiniz. Ubisoft’un çıkış tarihi duyurusu için video yayınlanması durumunda yazımızı güncelleyeceğiz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.