Elden Ring’in yeni fragmanı, hikayeye daha derin bir bakış sunuyor

Elden Ring, diğer FromSoftware oyunlarında olduğu gibi oldukça geniş ve dolambaçlı bir hikayeye sahip olacak. The Game Awards 2021’de yayınlanan yeni fragman sayesinde, oyunda neler olduğuna dair daha fazla fikir sahibi olduk.

Elden Ring hikaye fragmanı, dünyanın yarı tanrılarının ölümüyle sonuçlanan Rune of Death‘in nasıl çalındığını detaylı olarak gösteriyor. Bu olay, Elden Ring’in (her ne ise) kırılmasına ve dünyanın kaosa sürüklenmesine yol açtı. Elden Ring’i kimin neden yok ettiğini kimse bilmiyor ancak Lands Between‘de büyük bir savaşa yol açtı.

Hikaye fragmanı, Elden Ring dünyasına yıkımın gelişini anlatsa da, Rune of Death veya Elden Ring’in ne olduğuna tam olarak ışık tutmuyor. Genel anlamıyla geçmişte, krallığı alt üst eden ve güçlü varlıkları, yarı tanrıları alt etmemiz gereken boss’lara dönüştüren korkunç olay olduğu gösteriliyor.

FromSoftware’in heyecanla beklenen yeni oyunu, göz alıcı bir dünyaya ve destansı bir hikayeye sahip olacak gibi görünüyor. Fragmandaki sahneler, Yüzüklerin Efendisi serisindekileri aratmıyor. Daha önceki oynanış görüntüleri fragmanda gördüğümüz kaliteden farksızdı ve artık karşımızda bir oyundan daha fazlası olduğunu görüyoruz.

Hikaye fragmanı aynı zamanda çıkış tarihinin aynı kaldığını doğruluyor. Elden Ring, 25 Şubat 2022‘de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürülecek. Oyunun fiyat bilgilerine ve sürümleriyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Son olarak, daha önce yayınlanan 20 dakikalık kapsamlı oynanış videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.