Alan Wake 2, üçüncü şahıs kamera açısıyla devam edecek

Alan Wake 2, Remedy’nin ilk hayatta kalma korku oyunu olarak gelecek. Her ne kadar türde değişiklik olsa da, devam oyunu, orijinalin bazı temel oynanış temellerinden sapmayacak.

Remedy Entertainment başkanı Sam Lake’e, yeni oyunun Resident Evil 7 ve Village’da görülen değişime benzer şekilde birinci şahıs kamera açısına geçiş yapıp yapmayacağı soruldu. Lake, Alan Wake 2’nin üçüncü şahıs olarak devam edeceğini doğruladı.

Alan Wake 2, daha yoğun bir atmosfer ve psikolojik bir hikayeyle gelecek. İlk oyun, daha çok aksiyon ağırlıklıydı ve Remedy, bu kez hayatta kalma-korku temasına daha fazla eğilecek. Ek olarak, devam oyununda Alan Wake’i Control’de Dr. Casper Darling olarak tanıdığımız Matthew Porretta seslendirecek. İlkka Villi, ise karakterin canlı aksiyon oyuncusu ve modeli olarak geri dönecek.

Sam Lake, Twitter hesabından yaptığı kısa açıklamasında, “Alan Wake 2’ye bizim kadar heyecan duyduğunuz için teşekkür ederiz. İşe devam etmek için kapanmadan önce birkaç kolay açıklama yapalım. Evet, bu bir 3. şahıs oyunu. Evet, hem İlkka Villi hem de Matthew Porretta, Alan Wake rolüyle geri dönüyor.” ifadelerine yer verdi.

Görünüşe göre stüdyo, geliştirme sürecine odaklanmak için bir süre sessiz kalacak. Önümüzde 1-2 sene daha var ve bu da yapacak çok iş olduğu anlamına geliyor. Yine de yeni oyunla ilgili detaylar ortaya çıktığında sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Alan Wake 2, PS5, Xbox Series X/S ve PC (Epic Games Store aracılığıyla) için 2023 yılında gelecek. Control ile birlikte temelleri güçlendirilen Remedy Connected Universe, yeni oyunla birlikte daha da genişleyecek. Devam oyununun ilk fragmanına ve daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.