Battlefield 2042’nin 64 oyunculu modları PS5, Xbox Series X/S ve PC’de kalıcı olabilir

Battlefield 2042, PS5, Xbox Series X/S ve PC’de daha küçük ölçekli Conquest ve Breakout modlarıyla piyade savaşını öne çıkarıyor. Geliştirici DICE, yakın mesafeli çatışmalara imkan sağlayan 64 oyunculu modları oyuna kalıcı olarak ekleyebilir.

DICE, 64 oyunculu Conquest ve Breakout modlarını tüm platformlarda şimdilik sınırlı süreli olarak başlattı. Değişiklik, lansmanından kısa bir süre sonra topluluk tarafından talep edildi ve oyuncuların birçoğu, 128 oyunculu maçların sağlayamadığı daha yakın menzilli savaşlar istiyor.

Battlefield 2042’nin All-Out Warfare menüsünde bulunan yeni modların henüz bir bitiş tarihi yok. Yani DICE yakında onları kalıcı hale getirmeye karar verebilir. Oyunu Xbox One veya PS4’te oynuyorsanız, aynı modlarda 64 oyuncuyla sınırlı olacaksınız ancak ne yazık ki yeni nesil donanımlara sahip oyuncularla aynı maçta yer alamayacaksınız.

Battlefield 2042, lansmanından bu yana eleştirilerin odağında ve DICE, oyunu istikrara kavuşturmak için düzenli olarak güncellemeler yayınlıyor. Birinci şahıs nişancı oyununa gelen en son yama, bazı kritik sorunları ele alırken, aynı zamanda oyunun tatiller için yaklaşmakta olan Santa vs. Elves modunun başlangıcına işaret ediyor.

Son raporlara göre Battlefield 2042, yakında bir battle royale modu alabilir. Ayrıca serinin bir sonraki oyununun battle royale içeren Overwatch tarzı bir kahraman nişancı oyunu olacağı iddia ediliyor. İlgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.