Aloy’un cinsel kimliği Burning Shores genişlemesinde açığa çıktı

Horizon Forbidden West: Burning Shores DLC’si geçtiğimiz günlerde oyuncularla buluştu. Genişlemede Aloy hakkında merak edilen bir soru yanıt buldu.

Burning Shores’ta yer alan bir ara sahne, Aloy ile başka bir karakter arasında yaşanan yakınlaşma ve öpüşmeyle sonuçlanıyor. Böylece kahramanın cinsel kimliği de açığa çıkarıyor.

DİKKAT!! Yazının buradan sonraki kısmı SPOILER içeriyor!

Horizon serisinin kahramanı Aloy’un eş cinsel olduğu onaylandı

Aloy, Burning Shores DLC’sinde ilk kez tanıtılan yeni kadın yol arkadaşı Seyka ile öpüştü. Böylece karakterin eş cinsel yönelimi olduğu ortaya çıktı.

Söz konusu sahnede Seyka, Aloy’a karşı hisleri olduğunu belirtiyor. Seçeneklerde aynı şekilde hissettiği, bir ilişkiye hazır olmadığı veya bu kadarının çok fazla olduğu söylenebiliyor.

Oyuncular, hem Horizon Zero Dawn hem de devam oyununda Aloy ve Oseram kabilesinin bir üyesi olan Petra arasındaki etkileşimleri hatırlayabilir.

Aloy ile yaptığı konuşmalar genellikle pek de ince olmayan imalar ve romantik davranışlar içeriyordu. Ancak ilişkileri birkaç içkiyi paylaşmaktan öteye gitmedi.

Önceki tavırları karakterin daha çok aseksüel olduğu hissini veriyordu. Ancak Guerrilla Games, Burning Shores DLC’sinde Aloy’a yalnızca yeni bir arkadaş değil aynı zamanda yeni bir yönelim veriyor.

Seyka’nın gelecekteki Horizon oyunlarının bir parçası olması muhtemel görünüyor. Öte yandan Sylens karakterinin de bir sonraki oyunda önemli bir rol oynayabileceği bildiriliyor.

Horizon Forbidden West: Burning Shores DLC’sini oynadınız mı? Seyka karakterini nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım.

1 yorum
  1. Fire_red61 diyor

    Bu oyunun dizi versiyonu Netflix tarafından çekiliyor diye duymuştum.Bu da oyuna Netflix tarafından konulan dayatmadır bence.Oyunda filmin senaryosunda olabilecekleri inandırıcı hale getiriyorlar ki ilerde çıkacak sahnelere ,hayranların tepkisi yüzünden geri adım atılmasın.2022 de oynadığım kaliteli oyunlardan biriydi.Ama artık devamı gelmese de olur.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.