Amazon, Tomb Raider dizisini resmi olarak onayladı

Amazon, daha önce ortaya çıkan söylentilerin ardından Crystal Dynamics iş birliğiyle gelecek Tomb Raider dizisini sonunda duyurdu.

Fleabag’deki çalışmalarıyla Emmy, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini kazanan İngiliz oyuncu, senarist ve yapımcı Phoebe Waller-Bridge, dizide yazar ve baş yapımcı olarak görev yapacak.

Yapımcılığını Crystal Dynamics ve Amazon MGM Studios’un üstlendiği filmin gösterimi dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede yalnızca Prime Video aracılığıyla yapılacak.

Tomb Raider

IP sahibi Embracer Group detay vermese de, ikonik Tomb Raider oyun serisine dayanan dizinin, dünyaca ünlü arkeolog ve maceracı Lara Croft’un maceralarını konu alacağını belirtti.

Öte yandan Deadline‘a konuşan Waller-Bridge, diziye uyarlanan oyun serisine, Lara Croft’a duyduğu tutkuyu ve projeye dair heyecanını şöyle aktardı:

“Eğer genç halime bunun olduğunu söyleyebilseydim, sanırım patlardı. Tomb Raider hayatımın büyük bir parçası oldu ve bu kadar tutkulu iş birlikçilerle onu televizyona taşıyabildiğim için kendimi inanılmaz ayrıcalıklı hissediyorum. Lara Croft birçok kişi için olduğu gibi benim için de çok şey ifade ediyor ve bu maceraya atılmak için sabırsızlanıyorum.”

Tomb Raider, Amazon, Crystal Dynamics

Amazon, Tomb Raider filmi ve oyunu da yapıyor

Dizi çalışması, Amazon ile Crystal Dynamics arasındaki yeni bir film ve oyun planlarını da içeren daha geniş bir ortaklığın parçası olacak. Amazon Games’in Tomb Raider oyunu Aralık 2022’de duyurulmuştu.

Henüz adı belli olmayan bir sonraki oyun, Lara Croft’un sevilen aksiyon macera serisindeki efsanevi keşiflerine yepyeni bir bölüm olarak tek oyunculu ve hikaye odaklı bir yapım olacak. Karakterin yeni görünümünü paylaşmıştık.

Amazon, son döneme damga vuran Fallout’un ardından bir oyun uyarlamasıyla daha karşımıza çıkacak. Bethesda’nın ikonik oyun serisinden uyarlanan dizi, oyun satışlarını da büyük ölçüde artırdı.

Bu arada yayın devi daha önce PlayStation Productions ile birlikte God of War dizisi üzerinde de çalıştığını duyurmuştu. Hikaye, Kratos ve oğlu Atreus’un kuzeyin zirvesine yaptığı zorlu yolculuğu konu alacak.

Tomb Raider’ın oyuncu kadrosu, yayın tarihi ve hikayesine dair detaylar ortaya çıktığında sizlerle paylaşacağız. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.