BioWare, yeni Mass Effect oyunundan konsept görseli paylaştı

BioWare, geleneksel N7 Günü kutlamalarının bir parçası olarak bir sonraki Mass Effect oyunu için bir konsept görseli yayınladı. Teaser niteliğindeki görselde, farklı bir gezegende yer alan devasa bir krater gösteriliyor. Belki de yeni oyunun konusu ve karakterleri hakkında ipuçları içeriyor olabilir.

Ön planda bir gemi var ancak bu, seride görmeye alışık olduğumuz Normandy sınıfı gemilerden değil. Üzerinde SFX harflerinin yer aldığı yeni bir gemi ve etrafında birden fazla karakter var. Tam olarak belli olmasa da, bir Krogan, bir Turian ve bir Asari gibi görünüyorlar.

Görsel ayrıca Geth’lerin hikayeye bir şekilde etki edeceğini ortaya koyuyor. Gemiden inen mürettebatın, bir Geth’in kalıntılarına doğru yürüdüğü görünüyor. İşte oyun serisinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım:

Yapılan paylaşımda görselle birlikte, “Bir sonraki Mass Effect üzerinde çalışan ekipten size bir başka N7 Günü sürprizimiz var. Dünyanın en iyi hayranları olduğunuz için hepinize teşekkür ederiz!” ifadelerine yer verildi.

Yeni Mass Effect oyunu, 2017 yılında piyasaya sürülen Andromeda‘dan bu yana seriye gelen ilk oyun olacak. EA ve BioWare, orijinal üçlemenin güncellenmiş versiyonlarını içeren Mass Effect: Legendary Edition‘ı bu yılın başlarında piyasaya sürdü. EA’e göre koleksiyon, satış performansıyla beklentileri aştı.

Mass Effect’in yanı sıra Dead Space serisini yeniden başlatan bir oyun da yolda. Dead Space, geçtiğimiz Temmuz ayında kısa bir teaser eşliğinde duyurulmuştu. Yeni nesil konsollar ve PC için geliştirilen hayatta kalma korku oyununun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. EA, dönüşü heyecanla beklenen oyun hakkında önümüzdeki yıla kadar yeni duyuru gelmeyeceğini açıkladı.

Yeni Mass Effect oyunu hakkında şu anda çok az şey biliniyor. Bu yüzden BioWare’in konsept görseli paylaşılması heyecan verici bir gelişme oldu. Yakında, yeni maceranın neler getireceğine dair teoriler gelmeye başlayacaktır. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız, takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.