Ücretsiz kooperatif nişancı oyunu ARC Raiders, oynanış fragmanı eşliğinde duyuruldu

Eski Battlefield geliştiricileri tarafından geliştirilen ARC Raiders, resmi olarak duyuruldu. Embark Studios’un ilk projesi, oyuncuların uzaylı istilasını püskürtmek için makinelerle savaştığı, oynaması ücretsiz bir kooperatif üçüncü şahıs bilim kurgu oyunu olacak.

Yayınlanan duyuru fragmanı, drone tarzı hava araçlarına ve örümcek benzeri devasa makinelere karşı savaşan insan direniş savaşçılarını gösteriyor. Oyun, yoğun aksiyonlu PvE mücadelelerine sahne olacak gibi görünüyor. Aşağıdaki videoda çeşitli silah ve bombaların yanı sıra makineleri düşürmek veya indirmek için halat kullanıldığı görülüyor.

ARC Raiders oyuncuları, düşen düşmanları yağmalayacak ve düşmanı alt edecek araçlar ve aletler için geçmişin kalıntılarını toplayacak. Ayrıca fiziği ve çevreyi kendi yararına kullanarak beklenmedik ve doğaçlama hamleler yapabilecek.

ARC Raiders için geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk teaser videosu, bir askerin devasa bir topa ateş ettiği gizemli bir görüntüye yer veriyordu. Videodaki görüntüler bulanıktı ve sadece bir nişancı oyunu olacağı anlaşılabildi. Ancak görülüyor ki, bilim kurgu temalı kooperatif bir macera yolda.

Ücretsiz birinci şahıs nişancı oyunu, 2018’in sonunda EA’den ayrılan Patrick Soderlund’un girişimini finanse eden Nexon tarafından yayınlanacak. Embark Studios’un yönetiminde yer alan Soderlund, aynı zamanda Nexon’un yönetim kuruluna da getirildi.

ARC Raiders, 2022 yılında PS5, Xbox One, Xbox Series X/ ve PC (Epic Games Store, Steam ve Nvidia GeForce Now aracılığıyla) için piyasaya sürülecek. Oyun hakkındaki detaylar henüz perde arkasında ancak gün ışığına çıktığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.