Sonic Frontiers duyuruldu: Serinin ilk açık dünya oyunu olacak

Sega, daha önce söylentilere konu olan Sonic Frontiers adlı yeni oyununu duyurdu. Mavi kirpinin yeni macerası, serinin ilk açık dünya oyunu olacak ve 2022 yılının sonunda oyuncularla buluşacak.

Sonic Frontiers, oyuncuların açık dünyayı keşfetmekte özgür olacakları yeni bir Sonic deneyimi vadediyor. Yeni oyun, kahramanımızın ormanlar, şelaleler ve çöller dahil olmak üzere çeşitli manzaralarda koşacağı yeni bir bölge olan Starfall Islands‘ta geçiyor. Duyuru fragmanı, adaya genel bir bakış sunuyor ve büyük bir boss karşılaşmasıyla sona eriyor.

Heyecan uyandıran yeni oyun, Sega’nın Sonic Team Japan ekibi tarafından geliştiriliyor. Projenin yapımcısı Sachiko Kawamura ve yönetmeni Morio Kishimoto olarak açıklandı. Yönetmen Kishimoto, daha önce Sonic Colors, Sonic Lost World ve Sonic Forces gibi oyunlarda da çalışmıştı.

Sonic Team ABD kreatif sorumlusu Takashi Iizuka, duyurunun ardından yaptığı açıklamada, “Sonic Frontiers, hem sadık Sonic hayranları hem de aksiyon-macera meraklılarının keyfini çıkarabileceği gelişmiş bir oyun deneyimi sunan, seri için ileriye doğru büyük bir adım. Sonic the Hedgehog için oyuncuların yemyeşil ve geniş arazileri Sonic’in kendine özgü hızı ve yetenekleriyle keşfedebilecekleri tamamen yeni bir oyun deneyimi yarattık.” şeklinde konuştu.

Sonic Frontiers, 2022 yılının sonunda PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek. Oyun hakkındaki detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.