Assassin’s Creed Infinity oynaması ücretsiz olmayacak

Ubisoft, geçtiğimiz Temmuz ayında Assassin’s Creed Infinity üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Yayıncı, dün yatırımcılarla yaptığı bir toplantıda merakla beklenen yeni oyunun oynaması ücretsiz bir modelle gelmeyeceğini açıkladı.

Ubisoft, Assassin’s Creed Infinity üzerinde çalıştığını onaylamanın ötesinde pek fazla ayrıntı sunmadı. Daha önce gelen raporlar, birden fazla tarihsel çizgide ilerleyeceğini ve canlı hizmet oyunu olacağını öne sürüyordu. Öte yandan Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot’a göre, Infinity birçok anlatı bileşenine sahip olacak.

Assassin’s Creed Infinity, serinin geçmişinden bileşenler içerecek

Assassin's Creed

Guillemot, Assassin’s Creed Infinity’nin birden fazla anlatı içermesinin yanında serinin geçmişinden parçalar sunacağını ve oyuncuların sevdiği her şeyi bir araya getireceğini belirtti. Muhtemelen güncellemelerle sürekli genişleyen bir dünyada seriden farklı karakterlerle oynayabileceğiz.

Ubisoft CEO’su, oyun hakkında yaptığı açıklamada, “Oynaması ücretsiz olmayacak ve oyunun içinde birçok anlatı bileşeni olacak. Bu çok yenilikçi bir oyun olacak ancal aynı zamanda oyuncuların tüm Assassin’s Creed oyunlarında sahip olduklarına ve en başından itibaren sevdikleri tüm bileşenlere sahip olacak. Çok büyük bir oyun olacak ama geçmişte yayınladığımız oyunlarda hâlihazırda var olan birçok bileşeni de içerecek.” dedi.

Ubisoft’un daha önceki açıklamasına göre, Infinity, Ubisoft Quebec ve Ubisoft Montreal tarafından ortak geliştiriliyor. Ayrıca oyun, Assassin’s Creed serisinin baş yapımcısı olarak atanan Marc-Alexis Côté tarafından yönetiliyor. Ubisoft Montreal’den Julien Laferrière kıdemli yapımcı olarak geliştirme sürecini denetleyecek. Ek olarak, Assassin’s Creed Odyssey‘in yaratıcı yönetmeni Jonathan Dumont (Ubisoft Quebec) ve Watch Dogs: Legion’ın yaratıcı yönetmeni Clint Hocking (Ubisoft Montreal), Assassin’s Creed Infinity’de yaratıcı yönetmenlik görevini paylaşacak.

Assassin’s Creed Infinity henüz gelişiminin erken aşamasında ve daha fazlasını öğrenmek için muhtemelen uzunca bir süre daha bekleyeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.