Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft’un en kârlı ikinci oyunu oldu

Ubisoft, mali yılın ilk yarısı için gelir raporunu çarpıcı bir istatistikle yayınladı. Rapora göre, Assassin’s Creed Valhalla, şirketin en çok kâr elde eden ikinci oyunu olarak önemli bir başarıya imza attı.

Assassin’s Creed Valhalla, PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının lansman döneminde piyasaya sürüldü. İskandinav topraklarında geçen Viking temalı oyun, kısa süre içinde şirketin tarihindeki en önemli oyunlar arasında yer almayı başardı. Ubisoft, Valhalla’nın önünde yer alan en kârlı oyunun ne olduğunu açıklamadı.

Ubisoft, Valhalla’nın kullanıcı başına günlük ortalama gelir rakamlarının Assassin’s Creed Odyssey’den daha yüksek olduğunu ekledi. Yayıncı ayrıca Siege of Paris (Paris Kuşatması) genişlemesinin “rekor etkileşime” sahip olduğunu ve oyunculardan büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Ubisoft’un raporunda Far Cry 6 da yer aldı

Far Cry 6

Ubisoft, gelir raporunda büyük yankı uyandıran son oyunu Far Cry 6‘ya da değindi. Oyunun satış rakamları açıklanmadı ancak Ubisoft satış performansının Assassin’s Creed Odyssey ile paralel olduğunu söyledi. Ayrıca Far Cry 5’e kıyasla kullanıcı başına oynama süresinin %25 arttığını öne sürdü.

Yayıncı, Far Cry 6’nın heyecan verici bir güncelleme planıyla güçlü bir satış performansı sergilediğini söyledi. Daha önce oyuna haftalık isyanlar ve özel operasyonların yanı sıra ücretsiz Danny Trejo, Rambo ve Stranger Things DLC’lerinin geleceği duyurulmuştu. Oyunun güncelleme yol haritasına buradan ulaşabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla şimdiye kadar Wrath of the Druids ve Siege of Paris genişlemelerini aldı. Yakın zamanda keşif turu DLC’si Discovery Tour: Viking Age yayınlandı. Son olarak, oyunun bir sonraki genişlemesi, Dawn of Ragnarok genişlemesi sızdırıldı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.