Resident Evil Village’ın satışları 5 milyona ulaştı: RE7’den daha hızlı satıyor

Resident Evil Village’ın dünya çapında 5 milyon kopya sattığı açıklandı. Capcom’a göre yeni oyun, şimdiye kadar 10 milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan Resident Evil oyunu olan Resident Evil 7’den daha hızlı satıyor. Dolayısıyla Resident Evil Village, bu performansını sürdürebilirse, gelecekte serinin en çok satan oyunu olabilir.

Resident Evil Village, şimdiye kadar 4.96 milyon adet satan Resident Evil 2‘yi (1998) sollayarak, Capcom’un en çok satan 10. oyunu oldu. Öte yandan 20 milyondan fazla kopya satan Monster Hunter World, şirketin en çok satan oyunu olmaya devam ediyor.

Resident Evil Village, piyasaya sürüldükten sadece günler sonra 3 milyon kopya satarak, serinin toplam satışlarını 100 milyonun üzerine taşıdı. Oyunun satış rakamları, Temmuz ayında 4.5 milyona ulaştı. Village, o zamandan bu yana 500 bin adet daha sattı.

Resident Evil Village için ücretsiz DLC yolda

Resident Evil Village

Capcom, daha önce topluluğun yoğun talebi üzerine Resident Evil Village’a hikaye DLC‘si getirmeyi planladığını açıklamıştı. Şirket, bugün yayınladığı mali raporda, oyunun gelecekte “ücretsiz ek DLC” ile destekleneceğini belirtti. Bunun geliştirilmekte olan hikaye DLC’si mi yoksa başka bir içerik mi olduğu bilinmiyor.

Popüler korku serisi, oyunlara ek olarak Netflix’in Resident Evil: Infinite Darkness dizisiyle ekranlara taşındı. Ayrıca Resident Evil: Welcome to Raccoon City filmi önümüzdeki ay vizyona girecek. Kaçırdıysanız, film için yayınlanan ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Son olarak Capcom’un 1 milyondan fazla satan yapımlarına yer verdiği Platin Oyunlar listesine buradan ulaşabilirsiniz. Listedeki satış rakamlar önceki çeyreğe ait ancak yakında güncellenecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.