Avatar: Frontiers of Pandora neden sadece yeni nesil konsollara gelecek? Ubisoft açıkladı

Ubisoft’un merakla beklenen oyunu Avatar: Frontiers of Pandora, önümüzdeki yıl PS5, Xbox Series X/S, Google Stadia, Amazon Luna ve PC’ye çıkacak. Ubisoft, Avatar oyununun neden PS4 ve Xbox One konsollarına gelmeyeceğine açıklık getirdi. önemli özelliklerinden birkaçının eski donanımlarda sorun yaratacağını söyledi.

Avatar: Frontiers of Pandora’nın yaratıcı yönetmeni yönetmeni Magnus Jansen ve programlama teknik direktörü Nikolay Stefanov, oyunun öne çıkan özelliklerinden birkaçının eski donanımlarda sorun yaratacağını söyledi. Örneğin, oyuncular, Pandora’nın göz alıcı dünyasında SSD sürücülerin gücüne ihtiyaç duyan, ayrıntılı manzaralar üzerinde uçacaklar. Ek olarak, yeni konsollar oyunun harita tasarımını sınırlandırmayacak.

Jansen, IGN’e verdiği röportajda, “İnsanların düşünmediği küçük ince şeyler, dünyadaki tüm yerlerin birbirine ne kadar yakın olduğu. Bakarsanız, eski sabit disklerle birbirlerinden çok uzaklara ayrı yerleştirilmiş olmaları gerekiyordu, çünkü eskiyi dışarı aktarmanız ve yeniyi aktarmanız gerekiyordu, bu yüzden formüle edilmiş bir dünya yaratıldı.” dedi. Yani PS5 ve Xbox Series X/S, SSD ile yükleme hızlarını indirerek birbirine yakın olan dünyalar arasındaki geçişi hızlandırıyor. Bu, Avatar: Frontiers of Pandora gibi detaylı ve karmaşık bir açık dünya oyunu için son derece gerekli.

Avatar: Frontiers of Pandora, PS5 ve Xbox Series X/S’in işlem gücüne ihtiyaç duyuyor

Avatar, Frontiers of Pandora, Ubisoft

Jansen, PS5 ve Xbox Series X/S konsollarının işlem gücünün, düşmanların ve yaratıkların yapay zekasının geliştirilmesine de önemli ölçüde yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. Yönetmen sözlerine “Yaban hayatı, yapay zeka, sizi takip etme şekilleri, size saldırma biçimleri, teknolojideki ilerlemeler ve Snowdrop motorumuzla donanım gücünden yararlanma şeklimiz, aksi takdirde mümkün olmayacak inanılmaz şeyler yapmamızı sağlıyor.” şeklinde devam etti.

Son olarak Ubisoft, yeni konsolların PS4 ve Xbox One’da mümkün olmayan bir sürükleyicilik düzeyi sunduğuna inanıyor. Stefanov, “Işın izlemeye (ray tracing) dayalı tamamen yeni bir aydınlatma sistemimiz var ve bence bu, size gerçekçi hissettiren kalitede çarpıcı bir adım. Yaprakların yarı saydamlığını gerçekten idare edebilmesi buna küçük bir örnek. Böylece yapraklardan ışığın ne kadarının yansıdığını, renklerin ve diğer her şeyin ne kadar canlı olduğunu anlayabiliyor. Gökyüzünde hacimsel bulutlar, sularda güzel yansımalar ve manzaralar elde edersiniz.” diyor.

Avatar: Frontiers of Pandora, çıkış tarihi net olarak açıklanmasa da önümüzdeki yıl oyuncularla buluşacak. Oyunun Ubisoft Forward’da yayınlanan ilk bakış fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.